Forum Ciąża i dziecko

Plamienia w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

czamelka

czamelka

Jeżeli brałam tabletki 2 lata, a później zrobiłam miesięczną przerwę w braniu, ponieważ namieszałam w hormonach to możliwe jest to, że przez właśnie tą przerwę miesięczną pojawiły się u mnie plamienia przy trzecim blistrze?
W maju miałam wiele stresów, ale krwawienie pojawiło się normalnie.
W czerwcu wystąpiło ono w drugim dniu w czasie tygodniowej przerwy ( zawsze występowało w trzecim ), ale w międzyczasie miałam ostrą biegunkę trwającą dwa dni i rewolucje w żołądku.
W lipcu w trzecim dniu w czasie przerwy, ale 5 dni po krwawieniu dostałam jednodniowego plamienia ( również miałam ogromne stresy, przez które kilka dni bolał mnie brzuch ) no i teraz jestem przy 15 tabletce a plamienie z fragmentami błony mam od 2 dni, krwawienie z odstawienia będzie/ma być dopiero za 9 dni.
Tabletki stosowałam regularnie a i tak plamienie się pojawiło ( nigdy wcześniej tak nie miałam )
Proszę o odpowiedzi.

21105 czamelka Kobieta, 22 lata, Gliwice
Roszpunka

Roszpunka

Po pierwsze na Twoim miejscu poszłabym do lekarza i zobaczyła czy nic się nie dzieje, czy nie masz torbieli albo nadżerki - niestety w takich przypadkach badanie jest nieuniknione, ale chyba się lepiej przemęczyć trochę i byc spokojną?
Po drugie czy brałaś pod uwagę ciążę. Piszesz że w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych miałaś ostrą biegunkę, może tabletki nie zdążyły się wchłonąć. Warto było by zrobić test, ale nie sądze aby to była ciąża
PO trzecie skoro miałaś dużo stresów to to też wpłynęło na Twój organizm.
Najlepiej zrobisz jak udasz jak najszybciej do lekarza.

85428 roszpunka Kobieta, 27 lat, Łódź
czamelka

czamelka

Ciąża odpada, stosuję ze swoim TŻ dodatkowe zabezpiecznie - poza tym tak czy siak po tej biegunce wykonałam test ciążowy w czasie siedmiodniowej przerwy, ale to było przy ostatnim krwawieniu ' planowanym ' . Dziękuję za odpowiedź

21105 czamelka Kobieta, 22 lata, Gliwice