Skocz do zawartości
Forum

Lekki kaszel, biegunka i wymioty u niemowlaka


Gość an...33

Rekomendowane odpowiedzi

2 dni temu bylam w szpitalu z moim 9,5 miesiecznym niemowlakiem u lekarki.Stwierdzono rozpoznanie A09-biegunka i zapalenie jelitowo zolodkowe-jelitowe o prawdopodobnie zakaznym poc.chlopiec 9,5 miesieczny zglosil sie do tutejszej IP z powodu utrzymujacych sie od 2 dni stanow goraczkowych,oraz pojedynczych wymiotow i rozluznionych stolcow.Slabsza duireza,kaszel nieproduktywny od 2 dni
ASM 130\min,cichy podmuch skurczowy nad sercem,szmer pecherzykowy czysty.
Brzuch miekki,niebolesny,perystaltyka obecna,zywa,W(1cm)Ś(-)objawy oponowe ujemne.Sluzowki jamy ustnej czyste,lekko zaczerwienione łuki podniebienie,wezly chlonne szyjne drobne.

objawy jakie mu dolegaja to:
1,5 dnia mial goroczke 38,8,rano 38 a wieczorem 37,8 u lekarza o 19ej godz
rozwolnienie wieczorem i rano,do dzis jeszcze nie ustapilo to juz 3 dzien,podaje ENTENOL,ORSANIT
synek ma apetyt,nie chce pic i to mnie martwi,daje w nocy mu pic jak spi i w dzien lyzeczka jak sie da i strzykaweczka
do dzis goraczka ustapila,jest wesoly,gada i bawi sie
kaszelek nadal jest i troche cos chrapie w gardelku,czasami sciska brudka prawa strone o prawe ramie,tak jest 3 dzien,ale nie czesto(czy boli go uszko,czy to gardelko-nie placze)

Moje pytania:
czy mam isc dzisiaj na kontrol z dzieckiem,goraczka minela,kaszelek lekki nie ustepuje,rozwolnienie tez wystepuje bez zmian,wymiotowala wieczorem jak kaszlnie,ale nie zawsze

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...