Skocz do zawartości
Forum

Czy podczas miesiączki można zajść w ciążę?


Gość asky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie:)

Wszystko zależy od długości i regularności Twoich cykli miesiączkowych. Statystycznie i teoretycznie okres krwawienia menstruacyjnego, jest okresem niepłodnym. Teoretycznie w bardzo krótkich cyklach, ostatnie dni krwawienia menstruacyjnego mogą być płodne. Są to jednak pojedyncze przypadki, ponieważ środowisko panujące wtedy w drogach rodnych jest niekorzystne dla plemników. Aby dokładnie określić dni płodne i niepłodne musiałabyś obserwować swój organizm, mierzyć codziennie: temperaturę, badać śluz i szyjkę. Dopiero połączenie kilku czynników pozwala w przybliżeniu określić dni płodnie i niepłodne. Oczywiście metody naturalne nie są tak skuteczne jak doustna antykoncepcja. Możesz poczytać na temat różnych form antykoncepcji na naszych stronach i wybrać najbardziej Ci odpowiadającą:) Każda metoda ma swoje wady i zalety, a także poszczególne metody różnią się skutecznością:)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

ja sie kocham ze swioim chlopakiem w czasie okresu nie zawsze ale kocham i dochodzi we mnie ale jak na razie nie doszło do zapłodnienia...nawet jak mi sie konczy okres to zdarza mu sie dojsc we mnie ale i tak nic z tego...moze dlatego ze nie wklada tak głeboko czlonka jak dochodzi albo ze to wszystko sie wylewa ze mnie... odpowiedzcie mi na to pytanie..!!

Odnośnik do komentarza
Gość Magdalena2301

Przekonanie, że w czasie okresu nie można zajść w ciążę bierze się stąd, że teoretycznie owulacja powinna wystąpić w 14 dniu cyklu. Dotyczy to jednak 28-dniowego cyklu idealnego. W rzeczywistości żadna kobieta nie ma idealnie regularnych 4-tygodniwych miesiączek.

Faktem jest, że jajeczkowanie ma miejsce na 14 dni przed początkiem kolejnego cyklu (pierwszy dzień krwawienia). Komórka jajowa żyje 10-24 godzin. Natomiast plemniki w sprzyjających warunkach (drogi rodne kobiety w okresie okołoowulacyjnym) zachowują zdolność do zapłodnienia przez minimum 3 dni.

Oznacza to, że przy krótkich cyklach seks podczas okresu może doprowadzić do zapłodnienia. Z drugiej strony nawet u kobiet z długimi cyklami czasami owulacja występuje znacznie wcześniej. Termin jajeczkowania może ulec zmianie pod wpływem wielu czynników takich jak gorączka, stres, przeziębienie, odchudzanie, podróże. Dlatego żadnego dnia cyklu nie można uznać za 100% niepłodny. Chociaż oczywiście podczas okresu ryzyko zajścia w ciążę jest znacznie mniejsze niż w przewidywanym terminie owulacji.

Odnośnik do komentarza
Gość Oliwka1222

Witam mam pytanie dostałam okres 14 lutego A skończył się 19 lutego w poludnie w a w nocy współżyłam z chłopakiem i tak wyszło że doszedł we mnie czy jest prawdopodobienstwo ze znajdę w ciąże ? Proszę o odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Gość patrikija

Zajść w ciąże możesz zawsze, miesiączka nie jest żadną metodą zabezpieczenia. Jeśli chcesz mieć pewność że ciąży nie będzie to zastanów się nad prawdziwą antykoncepcją , wtedy odetchniesz z ulgą - gwarantuję. Sama biorę tabletki belara i czuję różnicę w stanie psychicznych, po prostu nie boje się ciąży tak jak wtedy kiedy z chłopakiem stosowaliśmy stosunek przerywany

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...