Skocz do zawartości
Forum

Ubranka z taniej odzieży dla dziecka


Gość renia-0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość renia-0

Co sądzicie o noszeniu używanych ubranek przez dzieci? Mam 7 miesięczną córkę, nie stac mnie aby kupować nowe ubrania, zwłaszcza, że szybko z nich wyrasta, a w ciuchach jest mnóstwo ubrań, które kupuję i oczywiście piorę w domu ale ostatnio dowiedziałam się, że to straszne, złe, okropne itd. Nie uważam że tak jest, nie stać mnie na nowe ubranka, ja nie pracuje mąż ma dorywczą pracę. Czy Wy kupujecie swoim dzieciom ubrania z ciuchów?

Odnośnik do komentarza

Straszne, okropne i złe jest krzywdzenie kogoś a nie kupowanie ciuszków w ciucholandach. Ja sporo rzeczy dla mojego dziecka mam po dzieciach moich siostr, a czasem zdarza sie, ze kupuje cos w ciucholandzie. Często są to rzeczy nie zniszczone, dobre gatunkowo, za które w sklepie musiałabym zapłacic sporo kasy. Wystarczy wyprac w wysokiej temperaturze i wyprasowac, nawet z dwóch stron i dzieciaczek moze nosic bez obaw.

Odnośnik do komentarza

jak nie chcesz kupować w ciucholandzie, to kupuj w pepco, tam są bardzo tanie ciuszki dla dzieci :) np bluzeczki za 5 zł, spodenki, bodziaczki i inne rzeczy po kilka lub kilkanaście zł. Droższe są np kurteczki, ale to normalne. Możesz też znaleźć czasami jakieś tańsze rzeczy dla dziecka w 5 10 15, można trafić na bluzeczki i spodenki dresowe po 20-30 zł.
Moja mała ma dużo rzeczy z pepco np jak coś potrzebne jest do chodzenia na co dzień, a na wyjście kupuję jej już trochę droższe. Po co mam ją stroić do chodzenia po podwórku. Ma też dużo rzeczy do chodzenia po domku np po dzieciach z rodziny. To tylko na wyjścia się ją stroi, a tak to po co :)
Osobiście bym nic w ciucholandzie dziecku nie kupiła, sama sobie nic w ciucholandach nie kupuję

Odnośnik do komentarza

Ubrania z ciuchlandu dla dzieci są złe i okropne? co za bzdura. Wystarczy je wyprać w 90% i wyprasować i nic się dziecku nie stanie. Dziecko powinno być szczęśliwe, kochane, akceptowane, poważane, a to, jakie ciuchy nosi, nie ma dls niego ŻADNEGO znaczenia.
Moje dziecko ma sporo ciuszków z ciuchlandu. Kupuję jej również na wyprzedażach/promocjach w reserved, 5-10-15, w pepco. Córka ma mnóstwo ślicznych ubrań również z ciuchlandu. To z tamtąd ma dwie suknie balowe na kole z tiulem itp. w idealnym stanie za które w sklepie zapłaciłabym pewnie z 200-300 za sztukę. Ma tez zabawki typu maskotka z serii exclusive ze sklepu Disneya i są to takie perełki ręcznie robione, z ubrankami do zdejmowania, na bank kosztowaly by ze 200 w takim sklepie, a sa przepiękne. Ma też, czego się nie wstydze, kilka par butów z ciuchlandu, i są to zawsze buty które wyglądają jak wogóle nienoszone, lub mają jeszcze nalepkę z metką. W ten oto sposób kupiłam jej w tamtym miesiącu nowiutkie i piekne sandałki sportowe z zapalającymi się sercami z boku firmy Ladybird. Nie mają żadnych śladów noszenia. Ma też z tamtąd kilka par nowiutkich butów skórzanych Clarcsa, Nexta. Ma tez fajne kurtki w super stanie kupione. Dodam że kupuję jej same ładne i najczęściej modne ubranka.
Jak ktoś mówi że to obciach i czy coś złego kupować w ciuchlandzie, to znaczy ze ma straszne kompleksy.

Odnośnik do komentarza

zgadzam sie no chyba ze kogos stac i nie musi oszczedzac to wiadomo ale z drugiej strony lepiej brac od innych i innym przekazywac dalej to tez oszczednosc ogolna moze jak ludzie przestana kupowac super drogie ciuchy dla dzieci z ktorych po pol roku wyrastaja rzad zrozumie ze te ceny sa przesadzone

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiulka1980

Moje córki 80% ciuchów mają z lumpeksu. Teraz lumpeksy wyglądają inaczej niż w latach 90-tych

Kupuje tam rzeczy często nowe, z metkami, mało używane, niezniszczone, dobrych marek - przeważnie z Anglii.

Jakościową są bardzo dobre, a np jak kupiłam nową kurtkę w 5-10-15 to po jednym praniu wyglądała jakby w niej 10 dzieci chodziło ;-)

Odnośnik do komentarza

Moje dzieci miały i mają nadal choć są już duże (10 i 15 lat) sporo ubrań z drugiej ręki... Od kogoś z rodziny, koleżanek z pracy czy znajomych. W ciuchlandach też kupowałam i byłam bardzo zadowolona. Dobra jakość ( często markowa) i b. niskie ceny. Majteczki czy rajstopki lub tzw. body też kupowałam. A nawet pościel i skarpetki... ( sweterków, rajstop i skarpetek nie traktowałam żelazkiem z oczywistych względów ;) A resztę oczywiście prałam i prasowałam tym dokładniej im mniejsze były dzieci. Nigdy nie było żadnych kłopotów ze skórą, choć są alergikami.
Nie każdego stać wydać kilkadziesiąt czy więcej zł. na ciuchy dla dzieci co miesiąc czy dwa... Takie małe ciuszki często można znaleźć jeszcze z metką :) Nie miej więc żadnych wyrzutów sumienia. Ja właściwie często całą rodzinę często ubieram w ciuchlandach... Najważniejsze, żeby dziecku było odpowiednio czysto, ciepło, praktycznie i wygodnie...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o ubranka dla dziecka to stawiam na jakość i nie patrzę na cenę. W sieci znalazłam niesamowity sklep z dużym asortymentem bloomersów dziecięcych https://ilovemilk.pl/pl/73-bloomersy-shorty  Każdemu dziecku od pierwszych dni życia towarzyszy pieluszka, którą trzeba regularnie zmieniać, aby czuł się komfortowo. Równie ważnym aspektem jest zakładanie na wierzch oddychających i wygodnych, najlepiej bawełnianych ubrań, które pomogą w utrzymaniu odpowiedniego stanu skóry dziecka. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...