Skocz do zawartości
Forum

Viburcol na receptę


Gość wanilina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wanilina

Jeszcze niedawno czopki homeopatyczne viburcol były dostępne bez recepty, teraz niestety, żeby je dostać niezbędna jest wizyta u lekarza, a ten nie zawsze chce je przepisywać, tłumacząc się tym, że paracetamol działa podobnie i można go kupić bez recepty. Viburcol to jednak homeopatyk i nie rozumiem, dlaczego nie można kupić go bez recepty?
Zapraszam do oddania głosu w tej sprawie:
Sprawmy, żeby viburcol był bez recepty!

Odnośnik do komentarza

Jullia napisała:
> po co mamy oddawac glos w tej sprawie? tak jest i tyle
> napisz do ministerstwa zdrowia a nie nacigaj ludzi do
> udzialu w jakichs akcjach na FB!

Ta petycja jest skierowana do Ministra Zdrowia, czytaj uważniej. Moim zdaniem Viburcol powinien być ogólnodostępny. Całe młode pokolenie się na nim wychowało i żyje, ma się dobrze i bezboleśnie przechodziło sytuacje stresowe - szczepienie, ząbkowanie.

Odnośnik do komentarza

Ech, najlepiej nie robić nic tylko siedzieć w domach i zgadzać się na wszystko co nam wciskają ? Trzeba działać, petycje i działania w sprawie acta pokazały, że i my swój głos mamy, to czemu nie miałoby się udać w sprawie recept !

Odnośnik do komentarza
Gość wanilina

Chodzi właśnie o to, że po viburcolu nie wykazano żadnych skutków ubocznych, nie było żadnych przypadków jakichś komplikacji po nich. Ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze za pewne. Homeopatia stała sie tak powszechna, że koncerny farmaceutyczne zaczęły na tym tracić, kto wie, czy to nie ich zasługa te całe recepty.

Odnośnik do komentarza

Nie zawsze. Media nagłaśniają tylko te sprawy kiedy rząd się nie zgadza. O sprawach wygranych się w zasadzie nie mówi. Jeśli będzie dużo podpisów to powinno się udać. Viburcol jest świetnym preparatem pomagającym uspokoić maleństwa po przeżyciach stresowych np. szczepienia, czy podczas bolesnego ząbkowania, kolkach. Moim dzieciakom nieraz pomógł. Jest bezpieczniejszy od paracetamolu, który przecież nie jest na receptę.

Odnośnik do komentarza
Gość wanilina

I w tym właśnie sęk, że taki paracetamol, który można łatwo przedawkować z tragicznym nieraz skutkiem, jest dostępny bez recepty, a ziołowy, całkowicie bezpieczny viburcol jest na receptę. Coś tu chyba nie gra. Poza tym paracetamol wcale nie działa uspokajająco i kojąco, to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Viburcol natomiast ma o wiele więcej zastosowań, np. w stanach niepokoju przebiegających zarówno z gorączką, jak i bez gorączki, w przypadku bolesnego ząbkowania, kolek niemowlęcych, odczynów poszczepiennych, a także infekcji, łagodzi rozdrażnienie i przywraca spokojny sen. A do tego jest całkowicie bezpieczny.

Odnośnik do komentarza

Po co recepta na Viburcol? Przecież to lek homeopatyczny. To czopki dla dzieci które pomagają im się zmagać z dolegliwościami po szczepionce czy też przy ząbkowaniu! Jest on bezpieczny i można go podawać dzieciom już w 3 roku życia . Powstała petycja na ten temat na fb : https://www.facebook.com/events/213517425442928 . Znalazłam ją czytając na ten temat w internecie. Popieram takie działania i zachęcam także was. Podpisujcie się i podawajcie dalej ! Pozdrawiam Was!

Odnośnik do komentarza

Cieszę się, że jest tylu ludzi zgadzających się z akcją zniesienia tych bezpodstawnych recept :) Ktoś też wspomniał, że nie może znaleźć przyczyn z jakich takie postanowienie o receptach powstało, też szukałam bez skutecznie, takie rzeczy nie mogą się dziać w demokratycznym państwie ... Nie dość że bezpieczny lek staje się na receptę, to ma tu jeszcze miejsce proces okłamywania społeczeństwa ...

Odnośnik do komentarza

No niestety, tak to na ten moment wygląda, oczywiście paracetamol dostaniemy wszędzie bez problemu, a to że można go łatwo przedawkować i spowodować przez to brzemienne skutki na wątrobie to już nie wspominają, co jest jeszcze większym bezsensem bo leki homeopatyczne jak vibrucol są w tym przypadku w pełni bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Gość monalissa

a to ciekawe ja jakiś czas temu też kupowałam bez recepty, choć ostatnio przy gorączce podawałam dziecku milifen syropek na bazie ibuprofenu i faktycznie szybko obniżył gorączkę a przy tym ma przyjemny smak więc nie miałam problemów by dziecko go przyjęło

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie stosowałam ten viburcol i u nas się sprawdził rewelacyjnie. Synek szybko się po nich uspokajał i spał spokojnie bez wybudzania. To lek homeopatyczny, więc uważam go za bezpieczny, na pewno lepszy od typowych środków przeciwbólowych.
Fajnie, że już nie trzeba biegać po receptę do rodzinnego.

Odnośnik do komentarza

o ja bardzo cenię te czopki, często pomagają córeczce zasnąć gdy dokuczają jej wyżynające się ząbki czy jest po szczepieniu. Zanim wprowadzono na nie receptę miałam zakupione dwa opakowania, ale wiadomo i tak musiałam iść po receptę później, bo dość długo była na nie wymagana. Na szczęście już teraz kupiłam bez recepty. Bardzo szybko uspokajają dziecko, nie dają żadnych skutków ubocznych i są na bazie ziół więc dużo delikatniejsze niż paracetamol czy ibuprofen.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...