Skocz do zawartości
Forum

Poród przy niedomykalności zastawki mitralnej


Gość gerda211

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gerda211

Mam 26 lat praktycznie od dziecka w wkazdych badaniach kardiologicznych wychodzila mi niedomykalnosc zastawki mitralnej i trójdzielnej z falami zwrotnymi. Obecnie, wraz z moim narzeczonym chcielibysmy rozpoczac starania o dziecko, stad moje pytanie - czy przy tego typu schorzeniu wystepuje ryzyko, ze dziecko tez ebdzie mialow rodzona wade serca lub cyz moga sie pojawic jakies komplikacje w ciazy i czy tego typu wada jest wskazaniem do porodu cesarskiego, bo nie ukrywam, ze wolalabym naturalnie rodzic.
pozdrawiam
O.

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie:)

Na ogół stan kliniczny pacjentki z niedomykalnością mitralną i aortalną małego stopnia nie zmienia się w trakcie ciąży. Pogorszenie najczęściej obserwuje się przy zwężeniach zastawek i w zaawansowanych postaciach niedomykalności zastawek. Nie jestem w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń jakie nastąpią w trakcie ciąży i żaden lekarz nie da Pani gwarancji, że wszystko będzie dobrze.
Trudno mi stawiać prognozy jeżeli nie znam stopnia niedomykalności i wydolności hemodynamicznej Pani serca. Cięcie cesarskie jest zalecane u kobiet z wadą istotną hemodynamicznie.
Najlepiej będzie jak wykona sobie Pani echo serca u dobrego kardiologia i się go poradzi:) On lepiej niż ja przedstawi Pani potencjalne ryzyko i możliwości:)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...