Skocz do zawartości
Forum

Wstręt do jedzenia u dwulatka


Gość as...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość as...ka

Witam! Mój dwuletni syn ma wstręt do jedzenia. Nie chce nic jeść poza: mlekiem modyfikowanym zagęszczonym kleikiem (zazwyczaj zjada 250 ml przed snem), serkami typu danio, monte itp., chlebem z masłem oraz owocami. Dodam, ze nie jest to okresowe, jego niechęć do innych produktów utrzymuje się już ponad rok. Staram się nie dawać dziecku słodyczy ani przekąsek typu chrupki, ciasteczka. Próbowałam już wielu sposobów aby zachęcić dziecko do jedzenia (kolorowe otrawy w kształcie np. auta, zwierzątka; karmienie misia; karmiliśmy się z mężem nawzajem i biliśmy brawo, wspólne gotowanie, przegodzenie i wiele innych) Nie zmuszamy dziecka do jedzenia, nie karmimy na siłę, zeby się nie zraziło. Każda próba nakarmienia dziecka zupą lub jakomkolwiek potrawą kończy się pluciem i ucieczką, płaczem, krzykiem. Reakcja na sam widok, zapach jedzenia wygląda jakby syn miał wstręt i obrzydzenie. Dziecko nie je wogóle mięsa ani warzyw. Nie wiem co mam robić, do kogo zgłosić się po pomoc, jak nauczyć dziecko nowych smaków, jak nauczyć moje dziecko jeść??

Odnośnik do komentarza
Gość Komecha

a może on ma jakis uraz, może niania albo opikunka do zmuszała do jedzenia albo może kiedyś się zakrztusił czymś i teraz nie chce jeść bo się boi. Różnie to może być. Może też być tak, że to jest jakaś forma buntu dwulatka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...