Skocz do zawartości
Forum

Stosunek przerywany w dni niepłodne a ciąża


Gość ga...02

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ga...02

Witam,
moje cykle wachają sie między 28-35 dni. ok tygodnia przed spodziewanym okresem odbyłam stosunek przerwany, wiem ze teoretycznie wtedy powinny wypadać dni niepłodne, ale jestem troszeczke zaniepokojona bo okres mi się spóżnia, czy jest jakieś ryzyko ciąży w moim przypadku?
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Komecha

Moim zdaniem jest ryzyko. Bo po pierwsze nie wiesz czy przypadkiem owulacja Ci się nie przesunęła i czy na pewno to były dni niepłodne, po drugie stosunek bez zabezpieczenia zawsze niesie za sobą ryzyko ciąży.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Stosunek przerywany nie jest dobrą metodą antykoncepcji. Jeżeli nie chce Pani stosować hormonalnej antykoncepcji, proszę zapoznać się z naturalnymi metodami (metoda termiczno-objawowa).
Jeżeli ma Pani nieregularne cykle, to trudno będzie obliczyć dni płodne i niepłodne. Proszę pamiętać o innych czynnikach, które mogą przyczynić się do opóźnienia krwawienia menstruacyjnego jak np. dieta, odchudzanie, stres, zaburzenia hormonalne itd.
Celem wyjaśnienia wątpliwości, należy wykonać test ciążowy, używając do niego moczu porannego.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam. 22 sierpnia uprawiałam z moim partnerem stosunek przerywany (na 90% były to dni niepłodne). Partner nie doszedł we mnie, lecz jego sperma dostała się w okolice moich warg sromowych (samych warg raczej nawet nie dotykała). Jestem pewna, że owulację miałam dnia 14 sierpnia, ponieważ wystąpiło małe plamienie owulacyjne w tym i następnym dniu, poprzedni okres dostałam 29 lipca i trwał do 4 sierpnia. Chciałam "domowym sposobem przesunąć go chociaż kilka dni (łykałam witaminę C przez chyba tydzień), ale nic to nie dało. Teraz okres powinnam dostać 28 sierpnia, jednak nadal go nie ma. Czuję tylko, że moje piersi są nabrzmiałe. I Tu moje pytanie - czy witamina C mogła wpłynąć na cykl? I jakie jest ryzyko, że jestem w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Mysle,ze mogla bo duzo jej bylo. Poza tym skoro nie mieliscie zabezpieczenia a bylas pewna "tylko" na 90% wiec zostaje 10%. Przerywany nie jest zabezpieczeniem. A jesli Ci sie cos przesunelo z cyklem?To zawsze jest jakies ryzyko.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeżeli kochałam się z partnerem bez zabezpieczenia(stosunek przerywany) 2 razy z przerwą między stosunkami ok 15min, jakie są szanse na zapłodnienie ? Plemniki mogły zostać u partnera i przenieść się "we mnie" podczas drugiego stosunku ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...