Skocz do zawartości
Forum

Termin porodu


Rekomendowane odpowiedzi

ja jestem tez w ciazy i u mnie jest roznica prawie 3 tygodni. miedzy 2 ( z ostatniej miesiaczki) a 21 (wg usg) sierpnia i co ja mam zrobic? takze to istotne jest bo kazdy tydzien jest dla dziecka wazny za wczesnie xle bo musi sie rozwinąć a za pozno moze sie nawet udusic wiec to sie tak mowi''to tylko 8 dni'' a moze zawazyc na zyciu dziecka.

Odnośnik do komentarza

Witaj Alicja:)

Prawidłowa ciąża trwa około 280 dni. Pierwszy termin wyznaczany jest na podstawie Reguły Naegelego, czyli istotny jest wywiad z pacjentką, która informuje lekarza o 1 dniu ostatniej miesiączki. Niestety zdarza się, że wiele kobiet nieprawidłowo zanotowała pierwszy dzień ostatniej miesiączki lub/i źle zinterpretowała plamienia, drobne krwawienia pojawiające się na początku ciąży jako krwawienie menstruacyjne. Dlatego najbardziej wiążący jest termin wyznaczony za pomocą USG (w 8 tygodniu, każdy płód ludzki ma zbliżone wymiary) ponieważ wiąże się on z najmniejszym ryzykiem błędu. Tylko do 10% dzieci rodzi się w wyznaczonym przez lekarza terminie. Większość porodów odbywa się 14 dni przed i po terminie.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...