Forum Ciąża i dziecko

Czy można malować włosy w ciąży?

~agnieszka266

~agnieszka266

Pytanie jak w temacie - czy będac w ciąży mozna malować włosy? Bo nie moge chodzic z odrostami przez 9 miesiecy a wszyscy mówią że to szkodzi dziecku, ale jak, skoro farbuje tylko włosy delikatną farbą? Tak samo z makijażem - szkodzi dziecku czy nie? Bo ja pierwsze słysze ze nie wolno malowac sie w ciazy bo szkodzi dziecku ale kazdy mi to mowi jak mam makijaz i chce pofarbowac włosy, troche nie chce mi się w to wierzyć...
Proszę o odp.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

pink elephant

pink elephant

przecież malujesz swoje włosy a nie dziecka. Jeśli malujesz w otwartej łazience i nie wdychasz za bardzo tego smrodu, jest lekki przeciąg to możesz normalnie malowac, tym bardziej makijaż

84373 pink-elephant Kobieta, 29 lat, Złocieniec
~kwiattt

~kwiattt

moim zdaniem to sa jakies zabobony :) nie widze nic wspolnego pomiedzy makijazem mamy a zdrowiem dziecka jak niby tusz do rzes czy szminka moga zaszkodzic? tak samo malowanie wlosow :)

~Daria to ja

~Daria to ja

ja rowniez mysle ze to nie szkodzi tyle kobiet maluje, aktorki itd to normalnie przeciez ze dbasz o siebie

~Achaa

~Achaa

malowanie włosów może zaszkodzić dziecku lub nie, ale czy chcesz ryzykować? Chyba dziecko jest ważniejsze? Bez sensu jest gadanie, że ktoś pomalował i dziecku nic nie było, bo akurat twojemu może być. W ciąży możesz kupować szamponetki, gdyż są delikatne i nie mają amoniaku, polecam te z Joanny, dają mocny efekt jak farba :) dwie szamonetki na włosy, potrzymać trochę dłużej niż pisze na opakowaniu i masz efekt farby. I tak co jakiś czas, żeby odrosty nie były tak widoczne. To jest naprawdę dobre wyjście.
Co do malowania się, to jakieś bzdury :) ja się malowałam i to na co dzień (do ginekologa też chodziłam pomalowana i nic nie mówił), w ogóle nie słyszałam o czymś takim, że to szkodzi dziecku kto ci to powiedział? Przecież kosmetyki są delikatne, nie przenikają przez skórę, to nie żadne chemikalia i są bezpieczne :)

~akiss

~akiss

Ja mysle ze mozna malowac wlosy i mozna robic makijaz, nie przesadzajmy juz moze...