Skocz do zawartości
Forum

Czy można malować włosy w ciąży?


Gość agnieszka266

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agnieszka266

Pytanie jak w temacie - czy będac w ciąży mozna malować włosy? Bo nie moge chodzic z odrostami przez 9 miesiecy a wszyscy mówią że to szkodzi dziecku, ale jak, skoro farbuje tylko włosy delikatną farbą? Tak samo z makijażem - szkodzi dziecku czy nie? Bo ja pierwsze słysze ze nie wolno malowac sie w ciazy bo szkodzi dziecku ale kazdy mi to mowi jak mam makijaz i chce pofarbowac włosy, troche nie chce mi się w to wierzyć...
Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza

malowanie włosów może zaszkodzić dziecku lub nie, ale czy chcesz ryzykować? Chyba dziecko jest ważniejsze? Bez sensu jest gadanie, że ktoś pomalował i dziecku nic nie było, bo akurat twojemu może być. W ciąży możesz kupować szamponetki, gdyż są delikatne i nie mają amoniaku, polecam te z Joanny, dają mocny efekt jak farba :) dwie szamonetki na włosy, potrzymać trochę dłużej niż pisze na opakowaniu i masz efekt farby. I tak co jakiś czas, żeby odrosty nie były tak widoczne. To jest naprawdę dobre wyjście.
Co do malowania się, to jakieś bzdury :) ja się malowałam i to na co dzień (do ginekologa też chodziłam pomalowana i nic nie mówił), w ogóle nie słyszałam o czymś takim, że to szkodzi dziecku kto ci to powiedział? Przecież kosmetyki są delikatne, nie przenikają przez skórę, to nie żadne chemikalia i są bezpieczne :)

Odnośnik do komentarza
Gość kasiamala1313

Zdecydowanie odradzam. Siostra zrobiła dla 7-letniego synka tatuaż z henną i już od 3 miesięcy zmaga się ze skutkami ubocznymi. To co może zrobić farba do włosów która posiada tyle związków chemicznych. Większość kobiet sobie nawet nie zdaje z tego sprawy jak to wszystko przenika do organizmu przyszłej mamy i stanowi zagrożenie dla dziecka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...