Skocz do zawartości
Forum

Jak rozpoznać niepłodność?


Gość marushka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam 23 lata i juz bardzo chce miec dzieci, jednak nie wiem dlaczego, ale boje sie, ze moge zbyc bezplodna...Nie wiem sakd lek sie wzial, ale chcialam sie zapytac, czy sa jakies objawy czy moze jakos sie da rozpoznac nieplodnosc? albo jakie badania musze zrobic? chcialabym juz teraz wiedziec

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Niepłodność to bardzo złożony i rozległy temat. Są różne czynniki, przyczyniające się do niepłodności: zależne od kobiety, zależne od mężczyzny. Także stwierdzenie tego, że jest Pani "płodna", nic tak naprawdę nie daje, bo np. Pani partner może być niepłodny.
Również może być Pani płodna, natomiast nie będzie mogła utrzymać ciąży, w wyniku powtarzających się poronień, wynikających z różnych przyczyn.
O niepłodności możemy powiedzieć, jeżeli współżyje Pani z partnerem, średnio 3-4 razy w tygodniu bez zabezpieczenia przez rok, a mimo to nie dochodzi do poczęcia "nowego życia".
Także, najpierw proszę się wziąć do roboty:) A później, jeżeli przez rok nic nie będzie wychodzić, proszę szukać pomocy.
Myślę, że przed staraniem się o dziecko, powinna Pani pójść na badanie ginekologiczne, zrobić cytologię i podstawowe badania(morfologię, badanie moczu). Dobrze jak zastosuje Pani profilaktykę wad cewy nerwowej, łykając kwas foliowy, proszę powiedzieć swojemu ginekologowi, że chce Pani mieć dziecko to wszystko Pani wyjaśni. Dobrze także odwiedzić dentystę i wyleczyć wszystkie zęby;)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...