Skocz do zawartości
Forum

Pierwsza ciąża po 35. roku życia


Gość gosia xs

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ramoneska

tak, to prawda, ale to nie powod rezygnowac z dziecka i sie bac, ze cos wyjdzie nie tak. Moja mama mnie urodzila, gdy miala 39 lat! I czuje sie dobrze, nie mam zadnego uposledzenia i mam tez jest zdrowa. fakt, ze wtedy kobieta ma cesarke. ale jest ok. Zalezy wszystko o twojego zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Gość Puszysta07

ramoneska, ale jestes pierwszym dzieckiem swojej mamy? czy masz starsze rodzenstwo, bo to pierwsza ciaza w tym wieku a jakas druga czy trzecia to roznica, slyszalam ze wlasnie 1. ciaza w tym wieku moze byc "niebezpieczna", ale mimo to mysle ze warto sie postarac o dziecko :) bo medycyna sie rozwija i jest coraz wiecej mozliwosci :)

Odnośnik do komentarza
Gość Daria to ja

basiowa - to miala wiele szczescia ale decydujac sie na dziecko w wieku +40 lat to egoizm dziecko ma dziadkow nie rodzicow, ma 20 lat czy nawet mniej a rodzicow po 60 mialam taka kolezanke w klasie i byla wysmiewana z tego powodu w podstawowce, nie wiem ile miala jej mama mysle ze kolo 50 a ona z 12

Odnośnik do komentarza

A ja mysle ze nie ma w tym nic takiego, z czego mozna bylo by sie smiac, ja tez mialam w szkole taka dziewczyne, co miala starszych rodzicow, w zyciu nie slyszalam zeby ktos cos powiedzial na ten temat, mysle ze jesli dzieci kogos wysmiewaja z powodu rodzicow to swiadczy o ich zlym wychowaniu.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Pierwsza ciąża po 35 roku życia jest określana mianem późnej ciąży. Od tego momentu spada płodność kobiety (ze względu na mniejszą ilość progesteronu). Po 40 roku życia szanse na zajście w ciążę wynoszą około 50%.
Ponadto późna ciąża wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia komplikacji w czasie jej trwania (cukrzyca ciążowa, nadciśnienie tętnicze), a także podczas porodu. Wzrasta również ryzyko chorób wrodzonych u dziecka.
Jednak dzięki dobrej opiece medycznej udaje się wykryć i wyleczyć wiele zagrożeń i doprowadzić do szczęśliwego rozwiązania.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość małgorzata70

a ja myślę, że nie ma co panikować. Niedługo kończę 40 lat, mam dobra pracę, świetny dom, zabezpieczoną przyszłość. To jest odpowiedni moment na dziecko, przynajmniej nie skazuję go na biedę i wstyd. Będę o nie spokojna, a lekarz twierdzi, że wszystko jest ok. zresztą,odwlekanie ciąży było świadome, dlatego przez całe życie bardzo o siebie dbałam...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...