Skocz do zawartości
Forum

Nadwaga w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Nadwaga w ciąży to rzecz normalna, nie pocieszam, ale moje kolezanki przytyly i po 15 kg...potem to zrzucaly bez wiekszych problemow, takze sie nie martw, masz taki organizm a dziecko sie w tobie razwija. Ja urodzisz, wszystko wroci do normy

Odnośnik do komentarza

jak nie chcesz dużo przytyć, to przestań dużo jeść. W ciąży nie je się za dwoje tylko dla dwojga, szczególnie zdrowe rzeczy. A potem kobiety płaczą, że tak przytyły.
Może cię to pocieszy, ale część tej wagi to po postu wody płodowe i dzidziuś, który także rozwija się w twoim brzuchu.
Ja np w ciąży przytyłam tylko kilka kg, choć jadłam na co miałam ochotę, ale nie każdy ma takiego farta.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Znaczny przyrost masy ciała podczas ciąży, jest czynnikiem ryzyka, ponieważ jest związany z: większą masą urodzeniową, powikłaniami porodu, cukrzycą, nadciśnienie i poporodową otyłością.
Pożądany przyrost masy ciała jest uzależniony od Pani wagi z przed ciąży. Jeżeli BMI- tj. body mass index:
1) był mały i wynosił, mniej niż 19,8 przed ciążą, to w trakcie ciąży całkowity przyrost masy ciała wynosi 12,5-18 kg.
2) Jeżeli BMI, był średni i mieścił się w zakresie od 19,8 do 26. To prawidłowy przyrost masy ciała wynosi 11,5-16 kg.
3) Jeżeli BMI był duży, czyli ponad 26, to całkowity przyrost masy ciała, mieści się w zakresie od 7-11,5 kg.
-Proszę nie podjadać między posiłkami. Jeść bardziej wartościowe rzeczy.
W razie wątpliwości, proszę skonsultować się z ginekologiem.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość dontere

Mamusie mam pytanko, czy są w grupie mamusie, które przed ciążą miały sporą nadwagę lub były otyłe? Pytam, bo sama do małych nie należę, jednak ostatnio lekarz mi powiedział, że nie można zrobić normalnie usg, ponieważ powłoka brzuszna jest za gruba

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem zachowanie lakarza niedopuszczalne NIe powinien Ci tak mowic. Nie wie w jakiej jesteś sytuacji. POlecam zmienic lekarza na innego bo gada Ci jakieś kocopoły.

No i dobrze jest skonsultować się z dietetykiem. Dietetyk powinien ustalić Ci odpowiednią dietę. Która bedzie dobra dla CIebie i maluszka.

Uważaj na pewno na winogrona w ciąży

Nie powinnaś ich jeść w duzych ilóściach bo mają dużo cukru. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...