Skocz do zawartości
Forum

Chusty do noszenia dzieci


Gość myszkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość myszkowa

Chciałabym poznać opinię na temat chust do noszenia dzieci. Myślę cyz by sie nie zaopatrzyc w cos takiego wyglada fajnie rece wolne ale czy dziecku jest w tym wygodnie? Czy któraś z mam ich uzywa? Czy są bezpieczne????

Odnośnik do komentarza

ja nie raz widziałam babki z takimi chustami ale mnie osobiscie sie to nie podoba nie wiem dlaczego ale nie wyglada to fajnie jakos tak małpkowato :P na pewno jest wygodne dla mamy dziecko przy piersi tez pewnie sie dobrze czuje ale ogolnie jakos tak mnie to nie kusi

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza
Gość myszkowa

nie podoba mi sie gdy kobieta ma wcisniete dziecko w piersi bardziej bym chciala chusty aby dziecko bylo przede mna skierowane buzia do kierunku ruchu zeby patrzylo przed siebie :) mysle ze na zakupy to dobry pomysl nie wiem czemu wam sie tak dziwnie kojarzy ...

Odnośnik do komentarza

Witam

Nosiłam swojego synka w chuście przez rok (mąż również). Wózka używaliśmy sporadycznie. Nie zamierzam nikogo przekonywać, bo ważne jest robienie w stosunku do dzieci tego o czym jesteśmy wewnętrznie przekonani. Jest to oprócz walorów "ruchowych" dla rodzica, fantastyczne sposób na budowani z dzieckiem więzi i bliskości. Maluch uczestniczy w życiu z pozycji dorosłego a nie pozostawionego w wózku czy krzesełku "leżącego samotnika". Dziecku jest bardzo wygodnie (rodzic przy długim noszeniu odczuje, szczególnie na początku). Jest to najbardziej naturalny sposób transportu dziecka (pierwszy wózek powstał w XVIII w, na zlecenie rodziny szlacheckiej).
Płaczące dziecko w chuście bardzo szybko się uspokaja, w chuście można dyskretnie nakarmić dziecko, i wiele bym mogła jeszcze plusów wymieniać...
Dodam, że chodząc z dzieckiem bardzo często słyszałam krytyczne uwagi, szczególnie od kobiet. Panowie jakoś przyjaźniej się odnosili.
Ja szczerze polecam, chwile bliskości gdy K spał słodko we mnie wtulony, gaworzył czy rozglądał się po świecie na zawsze we mnie pozostaną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...