Skocz do zawartości
Forum

Przyczyny poronienia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panią Serdecznie,

Poronieniem nazywamy, przedwczesne wydalenie obumarłego płodu. Taka ciąża trwa krócej niż 22 tygodnie. Przyczyny mogą być naprawdę bardzo różne, podam tylko kilka: wady genetyczne płodu, różne wady i choroby toczące się w macicy, niewydolność cieśniowo-szyjkowa, zakażenia( zespół TORCH), czynniki immunologiczne(w tym choroby autoimmunologiczne), zespół policystycznych jajników, złe odżywianie, picie alkoholu, otyłość jak i niedowaga (zwiększają także ryzyko poronienia), bardzo silny stres itp. Istnieje też grupa poronień gdzie nie możemy ustalić przyczyny. Czasami także zdarzają się one u zupełnie zdrowej kobiety, w dobrze przebiegającej ciąży.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

jeśli poddasz się badaniu ginekologicznemu to lekarz moze stwierdzić czy doszło do poronienia czy nie. Nie bardzo rozumiem post o tabletkach - jakie tabletki wziełas lub nie? Antykoncepcyjne czy jakieś inne? Byłas u lekarza czy nie?

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza
Gość moniczka100

Witam
Po krótcy przedstawię swoją sytuacje i nurtujące pytania.
Z początkiem roku postanowiliśmy z mężem ,że zaczniemy starać się o nasze pierwsze dziecko ( mamy 28lat). Wcześniej podczas wizyt u lekarza ginekologa informowaliśmy o naszych planach związanych z powiększeniem rodziny, lecz nie dostaliśmy skierowań na żadne badania, mino tego iż sami dopytywaliśmy co należałoby wykonać. Doktor powiedział , że nie należy się niczym przejmować i brać do roboty, a o badania będziemy się martwić jak zajdę w ciążę. Mimo iż informacje dostępne w internecie i opinie koleżanek które zostały już mamami były inne , i mówiły że miały choć podstawowe badania przeprowadzane przed ciążą, wmawiałam sobie że to przecież lekarz wie lepiej.
Staranie ku naszej uciesze nie trwały długo bo już w lutym zobaczyłam na teście ciążowym dwie kreseczki. Aby upewnić się zrobiłam beta hcg który już tylko potwierdził ciążę.
Na wizycie doktor pokazał nam podczas usg mały punkcik mówiąć że to nasz maluszek, był to prawdopodobnie 4/5 tydzień, mieliśmy zgłosić się za kolejne 10 dni na kolejna wizytę , czy wszystko przebiega prawidłowo.
Na własna rękę zrobiłam kolejne badanie hcg , wynik niestety był niższy niż zrobiony kilka dni wcześniej. Poinformowaliśmy o tym doktora który telefonicznie powiedział , że niestety ale to jest poronienie i wszystko samo się usunie z organizmu. Był to dla nas ogromny cios , lecz podświadomie nie przyjmowałam tego do wiadomości myślała że to błąd w labolatorium że na kolejnej wizycie bedzie wszystko ok. Następnego dnia pojawiły się ogromne bóle i skurcze które nie wywołały u lekarza niepokoju, bo to przecież normalne jak powiedział, zalecił ciepłą kąpiel i ogólnie dostępne środki przciwbólowe.
Nie otrzymaliśmy odpowiedzi na mnóstwo nurtujących nas pytań m.in.
- z jakiego powodu mogło dojść do poronienia,
-co było przyczyną,
-jakie badania należało zrobić przed podjęciem starań i przedewszystkim jakie zrobić teraz po poronieniu
- ile czasu potrwa krwawienie po poronieniu , oraz czy przez ten czas skurcze to norma
- kiedy bede miała następną miesiaczke
i kiedy wracaja dni płodne.
Słyszałam też opinie ze organizn kobiety ma szanse po poronieniu szybciej zajść w kolejną ciążę niż wczesniej , czy to prawda czy tylko zabobon. Zastanawiam sie nad zmiana lekarza bo moze mozna było wszystkiemy zaradzić...

Odnośnik do komentarza

W lutym 2013 poroniłam po raz drugi w 9 tygodniu ciąży. Pierwsze poronienie miało miejsce w styczniu 2012r. Poronienia samoistne.Wykonane miałam badania na przeciwciała kardiolipinie, antykoagulant toczniowy, alloprzeciwciała. wyniki prawidłowe. Jak znaleźć przyczynę i czy kolejna próba znów może się okazać poronieniem. Czy badania immunologiczne mogą wskazać przyczynę?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...