Skocz do zawartości
Forum

Czy kwas foliowy pomaga zajść w ciążę?


Gość ra...26

Rekomendowane odpowiedzi

Gość moniszka25

Kwas foliowy w ciaże zajśc nie pomaga, ale jest bardzo ważną witamina odpowiedzialną za prawidłowy rozwój naszego dziecka dlatego warto jest o tym pamiętać i w odpowiednim czasie zacząć go przyjmowac w tabletkach np. folik. A dlaczego w tabletkach? Bo niestety ten naturalny z żywnosci bardzo kiepsko sie przyswaja i tracimy go kiedy przygotowujemy potrawy.

Odnośnik do komentarza
Gość arabella33

Pomaga, ale musi go zażywać mężczyzna, czasami to z ich winy kobiety nie mogą zajść w ciążę, a skoro foliany poprawiają jakość nasienie i ruchliwość plemników to czemu nie spróbować....

Odnośnik do komentarza

czy zwiększa ruchliwość plemników to nie wiem, ale czytałam na pewno poprawa jakoś nasienia, więc może pod tym pojęciem kryje się również i ta ruchliwość :) pomaga czy nie pomaga - trzeba brać ! jak najdłużej przed zajściem w ciążę :)

Odnośnik do komentarza
Gość KarambaO

kwas foliowy nie pomoże Ci zajść w ciąze , trzeba go brac podczas ciazy ze wzgledu na prawidlowy rozwoj dziecka oraz by nie narazić sie anemie podczas ciąży . Ja tez nie mogłam odrazu zajść w ciąże , musiałam udac się na leczenie niepłodności do kliniki gyncenctrum w katowicach . Mają nowoczesne zaplecze badawcze i technologiczne . dzięki tej klinice mam córeczke.

Odnośnik do komentarza

Jeśli zależy nam na zdrowiu naszego dziecka to tak, kwas foliowy ponad wszystko. Zresztą dla naszego zdrowia tez jest potrzebny , podobno potrzebuje go każda komórka naszego organizmu. W ciąży to już należy zamienić go na folik mama, na każdy trymestr z innymi składnikami

Odnośnik do komentarza

Kwas foliowy, a najlepiej też DHA i inne witaminy i minerały najlepiej brać już kilka miesięcy przed planowanym rozpoczęciem starania się o dziecko. To przygotowuje organizm do ciąży. Najlepiej po prostu mieć suplement, gdzie w jednej tabletce będą wszystkie niezbędne witaminy i minerały.

Odnośnik do komentarza

Ciężko tak jednogłośnie powiedzieć, że kwas foliowy na pewno pomaga. Czasami są inne czynniki, które sprzyjały zajściu w ciąże. Ale powiedzieć można na pewno to, że kwas foliowy jest dobry od samego poczęcia dla dziecka, więc tak czy siak warto go przyjmować. Ja ostatnio kupiłam Pregna Plus, bo ma w składzie dużo innych wartościowych składników.

Odnośnik do komentarza

najlepoej porownać sobie składy, jak szukałam witamin to porównałam kilkanaście preparatów, najlepszy skład znalazlam w mama dha premium i te witmainy biorę już parę miesięcy, wszystko jest ok, mam dorbe wyniki, wem ze maleństwu zadnych witmain nie brakuje, jestem weganką i miałam trochę obaw jak dostarczyć wszystko co potrzeba, na szczesciej w tych witaminach są wszystkie potrzebne rzeczy, chociaz o zdrowej diecie też trzeba pamietac

Odnośnik do komentarza

o takich właściwościach kwasu nie słyszalam, podobno witamina d3 pomaga :) ja ją biorę w suplemencie mama dha premium, mam tkie zalecenia od lekarza i chociaż jeszcze w ciązy nie jestem to uzupełnam braki zeby maleństwo miało dobry start, szczególni eniebezpieczne są braki kwasu foliowego

Odnośnik do komentarza

O to powinnaś zapytać swojego lekarza, ale z tego co wiem lepiej w trakcie starania się o dziecko brać jakieś witaminy, aby organizm był na to lepiej przygotowany. Ja np. brałam mama dha premium plus, można je też potem brać w ciąży oraz podczas karmienia piersią. Uważam, że jest ot bardzo wygodne, łykasz tylko dwie tabletki dziennie i nic więcej, kwas foliowy już w nich jest.

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc nie wiem czy pomaga zajść w ciąże, ale wiem, że kobiety przed staraniem się o dziecki biorą kwas foliowy, bierze się go też w trakcie ciąży. Ja brałam akurat mamadha premium, to witaminy i kwas foliowy w jednym. Jest wiele składników, których nie lubię dlatego też nie dostarczam odpowiednich witamin z pożywienia.

Odnośnik do komentarza

Nie tyle kwas foliowy pomaga zajść w ciążę, co przygotowuje Twój organizm na przyjście malucha. Dlatego warto brać kwas foliowy kilka miesięcy przed zapłodnieniem, w czasie ciąży i potem, kiedy karmisz. Ja miałam mama dha premium, żeby nie brać samego kwasu foliowego, ale też coś ekstra.

Odnośnik do komentarza
Gość gennia59

Z tego co powiedział mi mój lekarz kwas foliowy pomaga zajść w ciążę, też go przyjmowałam. A teraz już w ciąży biorę Pregna 250 DHA, ma w składzie kwas omega-3 DHA który jest podstawowym składnikiem mózgu dziecka, również pomocny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...