Skocz do zawartości
Forum

Czy kwas foliowy pomaga zajść w ciążę?


Gość ra...26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panią Serdecznie,

Kwas foliowy nie jest czynnikiem pomagającym w zajściu w ciąże. Stosowany jest on w ramach tzw. profilaktyki wady cewy nerwowej, których występowanie wiąże się z wczesnymi zgonami lub trwałym kalectwem.
Profilaktyka ta polega na podawaniu 0,4 mg kwasu foliowego dziennie na 4 tygodnie przed i 8 tygodni po poczęciu. Po przebyciu ciąży z wadą cewy nerwowej, podaje się 4 mg kwasu dziennie.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

hulkamina twój gin przepisał Ci kawas foliowy bo zawsze się go bierze przy planowaniu ciązy ale on nie pomaga w zajściu w ciąże :) ja też biorę już od paru miesięcy ale nie łudź się że to ci w czymś pomoże :)

Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie z 87wiki ja tez biorę kwas juz jakieś 3 miesiące a ciązy jak nie było tak nie ma...on tylko pomaga w rozwoju zapłodnionej komórce..fajnie by było gdyby to tak działało:D na zasadzie zewezme kwas i odrazu zajde hehe ale niestety nie ma tak łatwo..

Odnośnik do komentarza

Jako położna w swojej ocenie mogę powiedzieć, że mała jest świadomość kobiet dotycząca problemów z przyswajalnością kwasu foliowego, a co za tym idzie sugerowanym przyjmowaniu metafoliny w takim wypadku. A, że femibion natal 1 zawiera właśnie taką formę folanu niestety nie jest jeszcze popularny.

Odnośnik do komentarza
Gość JagodaSzewc

Kwas foliowy to bardzo ważna rzecz i należy o nim pamiętać. Wart go brać już kilka miesięcy przed zajściem w ciąże, ale on nie ułatwiają zajścia w ciąże. Warto pomyśleć o suplementach, które zawierają w sobie kwas foliowy a ułatwiają zajście w ciąże

Odnośnik do komentarza

Ja też byłam pewna co do skuteczności zażywania kwasu foliowego w ciąży w celu zapobiegania wadom rozwojowym u płodu. Planując ciążę zaczęłam zażywać folik 1 raz dziennie przez ponad rok. Szczęśliwie zaszłam w ciążę w wyliczonym miesiącu. Wszystko legło w gruzach gdy po badaniach prenatalnych okazało się że moje dziecko ma poważną wadę OUN. Niewykształcony w pełni mózg nie dawał żadnych szans życia. Przestałam wierzyć w folik. Podejrzewam, że bardziej jest to chwyt marketingowy, kiedyś nie było foliku i kobiety też rodziły dzieci zdrowe i chore. Teraz planuję kolejną próbę. Będę brała femibion z metafoliną- lepiej przyswajalną formę kwasu foliowego.

Odnośnik do komentarza

eko_girl
Nie wiem skąd macie takie informacje, ale kwas foliowy nie pomaga zajść w ciążę. Jest ważny dla rozwoju dziecka, zwłaszcza na początku ciąży, dlatego lekarze zalecają branie go jeszcze w trakcie planowania, żeby uzupełnić niedobory i być przygotowanym.

a jest coś co pomaga - oprócz seksu :)

Odnośnik do komentarza
Gość Melody34

Zgadzam się - jest ważny dla stworzenia jak najlepszych warunków dla rozwoju dziecka, ale pamiętajmy że chodzi także o zdrowie jego mamy. Mało się o tym pisze, ale faktem jest, że wiele z nas ma nieuświadomione nawet problemy z przyswajaniem folianów, podczas gdy ich odpowiedni poziom zmniejsza ryzyko nawracających poronień. Warto o tym wiedzieć i zadbać o siebie tym bardziej, że można już dostać w aptekach preparaty z metafoliną - łatwiej przyswajalną postacią kwasu foliowego, a łatwiej dlatego, że organizm nie musi już jej dodatkowo przetwarzać.

Odnośnik do komentarza
Gość celineczka

Kwas foliowy nie pomaga w zajściu w ciążę, ale jego niedobór prowadzi oprócz do wspomnianej wady cewy nerwowej to jeszcze do depresji, niedokrwistości i wielu innych zaburzeń. Dlatego właśnie powinien być przyjmowany przez kobiety w wieku rozrodczym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...