Forum Ciąża i dziecko

Czy kwas foliowy pomaga zajść w ciążę?

~ra...26

~ra...26

witam czy kwas foloy pomaga zajsc w ciaze i ile przed planowana ciaza trzeba go zazywac prosze o pomoc

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Komercha

~Komercha

Wiesz co znalazłam niezły artukuł o tym po co bierze się kwas foliowy pzed ciążą. Kwas foliowy. Poczytaj o tym, w czasie ciąży tez powinnaś brać kwas foliowy bo on wpływa na prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka

Kaja

Kaja

kwas foliowy sie bierze zeby zajsc w ciaze i korzystnie wplywa na malucha gdy juz dojdzie do zaplodnienia dlatego jest wskazany gdy planuje sie dziecko lub juz sie jest w ciazy

230 kaja Kobieta, 41 lat, Tychy
Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam Panią Serdecznie,

Kwas foliowy nie jest czynnikiem pomagającym w zajściu w ciąże. Stosowany jest on w ramach tzw. profilaktyki wady cewy nerwowej, których występowanie wiąże się z wczesnymi zgonami lub trwałym kalectwem.
Profilaktyka ta polega na podawaniu 0,4 mg kwasu foliowego dziennie na 4 tygodnie przed i 8 tygodni po poczęciu. Po przebyciu ciąży z wadą cewy nerwowej, podaje się 4 mg kwasu dziennie.

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 29 lat, Stalowa Wola
~funky

~funky

Na pewno nie pomaga zajść. Jedynym skutecznym sposobem na zajście jest określanie sobie dni płodnych i współżycie właśnie wtedy. Mi się dosyć szybko udało zajść kiedy używałam afrodyty.

~tequilla

~tequilla

czytalam też o kwasie foliowym że pomaga zajść w ciąże i bardzo dobrze wpływa na dziecko przy ciąży, może dla pewności jeszcze zapytaj u ginekologa czy na 100% jest to tak

~hulkamina

~hulkamina

tak to prawda ze kwas foliowy pomaga w zajscu poniewaz moj ginek dal mi kwas foliowy i staram sie o dziecko a wszystko sie okarze czy cos pomaga pozdrawiam:)

~87wiki

~87wiki

hulkamina twój gin przepisał Ci kawas foliowy bo zawsze się go bierze przy planowaniu ciązy ale on nie pomaga w zajściu w ciąże :) ja też biorę już od paru miesięcy ale nie łudź się że to ci w czymś pomoże :)

~aniaoo

~aniaoo

Zgadzam sie z 87wiki ja tez biorę kwas juz jakieś 3 miesiące a ciązy jak nie było tak nie ma...on tylko pomaga w rozwoju zapłodnionej komórce..fajnie by było gdyby to tak działało:D na zasadzie zewezme kwas i odrazu zajde hehe ale niestety nie ma tak łatwo..

~charlie_brown

~charlie_brown

Mój ginekolog polecił mi branie metalofiny, bo lepiej się przyswaja niż zwykły kwas foliowy. Z metafoliną znalazłam np. femibion natal 1, bierze lub brała go któraś z Was?

~Tu_pak

~Tu_pak

Jako położna w swojej ocenie mogę powiedzieć, że mała jest świadomość kobiet dotycząca problemów z przyswajalnością kwasu foliowego, a co za tym idzie sugerowanym przyjmowaniu metafoliny w takim wypadku. A, że femibion natal 1 zawiera właśnie taką formę folanu niestety nie jest jeszcze popularny.

~jabłkusio122

~jabłkusio122

no tak kwas foliowy jest bardzo dobry i pomaga zajść w ciaze

~Tu_pak

~Tu_pak

A na czym opierasz informację, że pomaga zajść w ciążę ?

~charlie_brown

~charlie_brown

Z tego co wiem, to kwas foliowy nie pomaga zajść w ciążę... Może pomóc w jej utrzymaniu oraz zapobiegać wadom cewy nerwowej u dziecka, z tego powodu powinno się go przyjmować.

~izka.m

~izka.m

Syntetyczny kwas foliowy jest przyswajalny w 100% a ilość folianów z pożywienia sięga tylko 50% dlatego warto zażywać folik żeby nie narażać dziecka na wady

~JagodaSzewc

~JagodaSzewc

Kwas foliowy to bardzo ważna rzecz i należy o nim pamiętać. Wart go brać już kilka miesięcy przed zajściem w ciąże, ale on nie ułatwiają zajścia w ciąże. Warto pomyśleć o suplementach, które zawierają w sobie kwas foliowy a ułatwiają zajście w ciąże

eko_girl

eko_girl

Nie wiem skąd macie takie informacje, ale kwas foliowy nie pomaga zajść w ciążę. Jest ważny dla rozwoju dziecka, zwłaszcza na początku ciąży, dlatego lekarze zalecają branie go jeszcze w trakcie planowania, żeby uzupełnić niedobory i być przygotowanym.

95834 eko-girl Kobieta, 27 lat, Wrocław
~konka

~konka

Ja też byłam pewna co do skuteczności zażywania kwasu foliowego w ciąży w celu zapobiegania wadom rozwojowym u płodu. Planując ciążę zaczęłam zażywać folik 1 raz dziennie przez ponad rok. Szczęśliwie zaszłam w ciążę w wyliczonym miesiącu. Wszystko legło w gruzach gdy po badaniach prenatalnych okazało się że moje dziecko ma poważną wadę OUN. Niewykształcony w pełni mózg nie dawał żadnych szans życia. Przestałam wierzyć w folik. Podejrzewam, że bardziej jest to chwyt marketingowy, kiedyś nie było foliku i kobiety też rodziły dzieci zdrowe i chore. Teraz planuję kolejną próbę. Będę brała femibion z metafoliną- lepiej przyswajalną formę kwasu foliowego.