Skocz do zawartości
Forum

Szczepionka przeciw rotawirusom


Gość Gośka_34

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gośka_34

Witam,
Chciałam się zapytać was Drodzy rodzice czy szczepicie swoje dzieciaki na rotawirusy? Własnie się zastananwiam czy nie zaszczepić córeczki, starszej nie szczepiełam i jakoś nie zachorowała, zresztą wtedy było trochę inaczej ten problem nie był nagłośniony. Teraz gdy o tym głośno to zastanawiam się czy ją zaszczeipć - chodzi mi o tę młodszą. Jak sądzicie szczepić czy nie

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie:)

Z tego co mi wiadomo szczepienia przeciw rotawirusom są tylko bezpłatne u wcześniaków. U innych dzieci za cały cykl szczepienia można zapłacić nawet ok. 600 zł (w zależności od producenta). Niektórych rodziców, cena taka może odstraszać i na pewno jest to minus.
Rotawirusy są głównym czynnikiem wywołującym ciężkie biegunki u niemowląt i dzieci. Najcięższe postaci, przybiera zakażenia u niemowląt poniżej 6 miesiąca życia. Przebieg takiej choroby może być czasem nieprzewidywalny. Statystyki podają także, że 70% dzieci hospitalizowanych z tego powodu nie ma ukończonych 2 lat.
Specjaliści zalecają szczepienie przeciw rotawirusom wszystkim niemowlętom od 6. do 24. tygodnia życia.
Zakażenie rotawirusowe można przejść kilka razy, przy czym pierwsze zakażenie ma najcięższy przebieg.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...