Skocz do zawartości
Forum

Niepłodność i problemy hormonalne


Gość lu...53

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 29 lat i wielki problem od 2,5 roku staramy się z mężem o dziecko niestety nadal nam się nie udaje.moja sytuacja jest dość skomplikowana, byłam już u kilku lekarzy i każdy z nich mówił mi co innego. zacznę od tego, że w wieku jakichś 17 lat zaczęłam mieć problem z okresem a mianowicie z jego brakiem natomiast pojawiły się plamienia które potrafiły trwać bez przerwy nawet pół roku w tym czasie nie miałam normalnych miesiączek. zgłosiłam się do lekarza, zrobiłam badania hormonów i okazało się że mam ich zaburzenia pani doktor przepisała mi tabletki hormonalne mikrogynon nie wiem czy dobrze napisałam nazwę. brałam je prawie przez 5 lat po odstawieniu przez kilka pierwszych miesiączek było wszystko ok, ale później problem wrócił. zgłosiłam się do innego lekarza gdzie od nowa zrobiłam wszystkie badania i usg. pani doktor stwierdziła że mam zespół policystycznych jajników. przepisała mi luteinę na wywołanie miesiączki i jakieś leki, których nazwy nie pamiętam ale trzeba je było brać w odpowiednich dniach cyklu. niestety nic to nie dało. poradzono mi skierować się do kliniki leczenia niepłodności. postanowiłam kolejny raz spróbować u innego lekarz i kolejny raz badania moje i męża(badanie nasienia) stwierdzono problemy z hormonami oto wyniki: Prolaktyna - 9.62 , FSH- 5.84, Testosteron- 74.2, DHEA SO4- 319, LH- 6.63, Estradiol- 40.7, Prolaktyna- 12.8, TSH- 1.08, Progesteron- 0.496. biorę teraz leki Cyclo- Progynova na uregulowanie miesiączki nie wiem czy to coś pomoże nie wiem co robić boję się że mogę w ogule nie zajść w ciążę jeśli ktoś kompetentny się mną nie zajmie. to wynik badania nasienia mojego męża bo też były różne opinie u różnych lekarzy i tak naprawdę nie wiemy jak jest w rzeczywistości - upłynnienie - 120 min - ciągliwość do 12 cm - objętość - 4,1 ml - ph - 7,4 - ilość plemników w 1 ml. - 63,0 mln/ml - morfologia(% patologicznych) - 59% - Ruch żywy postępowy - 25% - ruch wolny postępowy - 20% - ruch oscylujący - 20% - aglutynacja - do 5% - aglomeracja - do 30% - leukocyty - 0,1 mln/ml - komórki spermatogenezy - 0,4 mln/ml Proszę o radę co mam zrobić żebym mogła zajść w upragnioną ciążę.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niepłodność to stan, w którym zachodzi niemożność zajścia w ciążę pomimo rocznego współżycia seksualnego z przeciętną częstotliwością 3–4 stosunków tygodniowo, bez stosowania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych. Teoretycznie zatem 2,5 roku starań świadczy o konieczności diagnostyki. Powinna skierować się Pani do specjalistycznej kliniki leczenia niepłodności. Proszę bowiem pamiętać, że nie każdy specjalista ginekolog prowadzi taką diagnostykę i leczenie. A propos Pani wyników to niestety nie podała Pani w jakim dniu cyklu badania były wykonane to uniemożliwia interpretację większości z nich. Ponadto dwa razy podała Pani prolaktynę? W wynikach Pani męża zbyt długi jest czas upłynnienia, patologiczna jest również aglutynacja. Nie określona została jednak żywotność plemników.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...