Forum Ciąża i dziecko

Prawdopodobieństwo ciąży pomimo miesiączki

~Majkaa23

~Majkaa23

Cześć dziewczyny!
11 kwietnia dostałam okres, który trwał 5 dni. 20 kwietnia współżyłam z narzeczonym bez zabezpieczenia (to był chyba już dzień płodny), miał to być stosunek przerywany, jednak zdaje się, że mój mężczyzna nie zdążył i trochę nasienia uleciało. Mój cykl trwa 28 dni i 9 maja dostałam spodziewaną miesiączkę, która też trwała 5 dni. Jednak czuję, że jest coś nie tak. Mam straszne mdłości, rano, jak coś zjem, nawet popołudniu i wieczorem. Ciągle chce mi się wymiotować, przeszkadzają mi intensywne zapachy i ogólnie słabo się czuję. Przed miesiączką miałam podwyższoną temperaturę, teraz 36,5. W dniu miesiączki strasznie zaczęły mi włosy lecieć. Powinnam zrobić test? Możliwe jest, że jestem w ciąży, mimo miesiączki? Czy tak szybko wystąpiłyby objawy? Może powinnam zrobić test? W jakim dniu?
Proszę o odpowiedź i pozdrawiam serdecznie!! :)

~Daria to ja

~Daria to ja

Mozliwa jest regularna miesiaczka w ciązy przez pierwsze 3 miesiące. Wykonaj test z krwi bete wynik powyzej 5 oznacza ciążę.

~Daria to ja

~Daria to ja

taki z apteki z moczu tez moze byc ale z krwi bedziesz miala 100% pewnosci :)

xSandra

xSandra

po 14 dniach i z moczu powinien wyjsc juz wiarygodnie najlepiej zrob ze 3 z moczu z 1 moczu w odstepach 3 dni bedziesz widziala czy wychodza tak samo

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 27 lat, Kraków
~Majkaa23

~Majkaa23

Czyli teraz powinnam poczekac dwa tygodnie? Ja najchetniej jutro z samego rana zrobilabym test...

xSandra

xSandra

Majka, jak za wczesnie zrobisz test z moczu to nie bedzie wiarygodny kup test i przeczytaj instrukcje jedne mozna robic po 10 dniach inne po 14 wiec sprawdzisz po ilu dniach od stosunku jest wiarygodny i bedziesz wiedziala ale mozesz tez jutro pojsc do przychodni zrobic bete po 7 dniach jest wiarygodna zaplacisz 20-30 zl a masz pewnosc od razu :)

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 27 lat, Kraków
~Majkaa23

~Majkaa23

Aa, juz rozumiem. Dziekuje! Ale skoro stosunek mial miejsce 20 kwietnia, to teraz test powinien byc bardziej wiarygodny?

annet9

annet9

zrób badania z krwi, ale są takie testy ciążowe które prawdopodobnie pokazują już po 3 dniach po akcie, musisz zapytać w aptece

84859 annet9 Kobieta, 28 lat, Lubartów
~Majkaa23

~Majkaa23

A jest w ogole mozliwosc, ze jestem w ciazy? Biorac pod uwage fakt, ze mialam miesiaczke..

~Acha

~Acha

Daria - haha i pisze to osoba, która niby dużo wie o sprawach dotyczących takich tematów :DDD
W CIĄŻY NIE MOŻNA MIEĆ MIESIĄCZKI. Mogą występować jedynie lekkie krwawienia występujące przeważnie wtedy, gdy powinna być miesiączka, co związane jest np z powiększaniem się macicy. Jeśli twój okres nie różnił się niczym od poprzedniego, miał taki sam kolor, był równie obfity, bolał cię brzuch, to myślę, że nie ma powodu do zmartwień. Podczas cyklu temperatura "skacze". Ze strachu możesz sobie wmawiać, że jest ci niedobrze itp lub po prostu taki masz objaw okresu. Jednak jeśli się martwisz, to test najlepiej wykonać w dniu spodziewanego okresu (ty go dostałaś) lub chociaż po jakichś 2ch tygodniach, bo wcześniej często wychodzą błędne

~Acha

~Acha

ahhh i jeśli twój okres pojawia się regularnie co 28 dni, to możemy przyjąć, że dzień płodny u ciebie, to dzień 14. mniej więcej 3 dni w tę i 3 dni w tę są niebezpieczne jeśli chodzi o ryzyko ciąży. Ty okres miałaś 11-go, współżyłaś 20go czyli z obliczeń wynika, że wtedy miałas prawdopodobnie dni niepłodne i stąd ta miesiączka. No, chyba, że miałaś jakieś stresy, chorowałaś itp, to wszystko mogło się poprzestawiać, bo właściwie nigdy nie możemy mieć pewności. Jednak moim zdaniem nie jesteś w ciąży, miałaś normalne 5dniowe krwawienie, nic nie pisałaś czy było np brązowe i skąpe , czy może nagle bardziej obfite, czy takie jak zawsze czyli pewnie to był zwykły okres i nie masz się czym martwić.

~Acha

~Acha

dodam jeszcze, że obfite krwawienia podczas ciąży mogą być oznaką poronienia, a nie normalnym objawem

Stokky

Stokky

Ale w pierwszych miesiącach ciąży czasami się zdaraza ze jest normalna miesiaczka

84843 stokky Kobieta, 28 lat, Lublin
~Acha

~Acha

ile razy mam pisać? To nie jest miesiączka tylko plamienie, które nie ma nic wspólnego z miesiączką! Gdybyś miała miesiączkę w ciąży, to by znaczyło, że jesteś płodna i np w 3 miesiącu byś mogła znowu zajść w ciążę i byś miała dwa terminy... absurdalne? Owszem! NIE MA, DO JASNEJ CIASNEJ, OKRESU W CIĄŻY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~Acha

~Acha

jak można być tak durnym i myśleć, że w ciazy można mieć normalnie okres... miesiączka to oznaka płodności, a w ciąży kobieta momentalnie staje się niepłodna. To są tylko plamienia związane z np powiększaniem się macicy i występują one w czasie, gdy powinna być miesiączka (przeważnie). Gdy jednak te plamienia są bardzo obfite, to może być oznaka ciąży zagrozonej lub poronienia.

Lukrecja85

Lukrecja85

Acha zdziwisz sie moja siostra przez 4 miesiace miała miesiaczke bedac w ciazy regularna i obfita jak zawsze jest na to zywym dowodem ze mozna miec w ciazy miesiaczke widze ze dokuczanie Darii sprawia Ci wieksza radosc niz pogodzenie sie z faktami :)

84558 lukrecja85 Kobieta, 29 lat, Gorzów
~Daria to ja

~Daria to ja

Acha, może i mało wiem ale w przeciwienstwie do Ciebie to nie ja zaszłam w nieplanowaną ciąże więc moja nie - wiedza jest skuteczna w przeciwienstwie do Twojej mądrosci
i nie wiem jak mozna byc tak durnym zeby myslec tak jak Ty bo nadal nie pochwalilas sie jak sie zabezpieczalas przed ciaza - wstydzisz sie? a moze wiesz ze cos zrobilas zle i nie chcesz sie przyznac - zreszta nie moja sprawa ja wiem swoje :) szkoda tylko że sie tak puszysz jaka to jestes oh ah i od razu wyzywasz od durnych skoro sama widac malo wiesz o antykoncepcji :)

muszka19

muszka19

Lukrecja ale miała taką normalną meisiaczke? nic nie zauwazyła ze jest jakas inna?

18 muszka19 Kobieta, 22 lata, Katowice
Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij