Skocz do zawartości
Forum

Kiedy najwcześniej można wykonać test Beta HCG?


Gość anka08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panią Serdecznie,

Test ciążowy można wykonać już 7-10 dni, po dacie możliwego zapłodnienia. Ja jestem jednak zwolennikiem wykonywania takiego testu w dniu spodziewanej miesiączki lub kilka dni po tym okresie, gdy krwawienie się nie pojawi. Wówczas prawidłowo wykonany test ciążowy, będzie miał najwyższą wartość.
Zachęcam także do przeczytania naszego artykułu na temat: Testu ciążowego.

Pozdrawiam Cię mocno;)
Piotr

Odnośnik do komentarza

błagam o pomoc i rade dzisiaj znowu wykonałam badanie w innym laboratorium gdzie są inne normy, 20 dzień od stosunku i pokazało <1.0, dla kobiet w ciąży 3-4 tydzień : 16 -156, i jest podane tylko kobiety <2.7.

Odnośnik do komentarza

witam
przeczytałam tutejsze odpowiedzi, mam pytanie dotyczące mojego przypadku.
otóż po stosunku dostałam okres prawidłowo. teraz mam 24 dzień cyklu (mam dłuższe cykle - srednio czas pomiędzy jedną a drugą miesiączką to 35 dni) ale boję się , że mimo tego że dostałam okres, jestem w ciąży...
Chciałam zrobić test beta HCG(czy trzeba mieć skierowanie i gdzie takei badanie mogą mi wykonać?) oraz test ciążowy. jutro mam wizytę u lekarza i czy myślicie że przy badaniu USG już by było "coś" widać ?
jestem strasznie zestresowana i nie wiem co robić...
stosunek był 18/19 sierpnia...

proszę o odpowiedź, najlepiej lekarza...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość barkpomysłu

witam, bardzo Was proszę pomóżcie!
mija 12 dzień po stosunku, biorę tabletki, chłopak, że tak powiem nie skończył, teoretycznie było po dniach płodnych, okres miał się pojawić jak zawsze w środę rano, pojawił wieczorem, zrobiłam dzisiaj test, ale zapomniałam, że po 14 dniach można - wyszło brak ciąży. I już byłabym spokojna gdyby nie to że od kilki dni czuję nudności, wczoraj wymioty... i to mnie strasznie niepokoi. czy mogę zrobić 13 dnia test beta hcg? jak myślicie będzie wiarygodny? jestem przerażona, strasznie panikuje, co sami zauważacie. Proszę o odpowiedź. Potrzebuję pocieszenia..

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko. Zrobiłam beta hcg 10 dni po stosunku i wyszło mi poniżej 1. Czy wynik jest wiarygodny? Powiem tylko, że w lutym brałam bromergon, bo chciałam mieć dziecko, ale 9 marca dostałam okresu(po 16 dniach) i odstawiłam bromergon. 19 marca mialam stosunek i po 10 dniach (29 marca) właśnie zrobiłam badanie bata hcg a dziś robiłam test ciążowy. Wyszedł negatywny. Czy naprawdę nie jestem w ciąży czy mam powtórzyć badanie (okres mi się spóźnia 1 dzień)

Odnośnik do komentarza
Gość Izabela1505

Witam pomóżcie bo nie wiem już co mam robić. Miesiączkę miałam 6 marca cykl trwa zazwyczaj 32 dni. 11 kwietnia robiłam pierwszy test i wyszedł negatywny dziś znów powtórzyłam i pokazała się jedna kreska. Od 2 miesięcy biorę Folik, z mężem kochamy się bez zabezpieczeń, a w marcu zawsze kończyliśmy w środku. Z tego wszystkiego wychodzi że @ spóźnia mi się już 10 dni, mam powiększone i czułe piersi, ból w podbrzuszu, dużo białego gęstawego śluzu czuję cały czas mokro, zmęczenie oraz senność i do tego okropną zgagę, która miałam we wcześniejszej ciąży 5 lat temu, wtedy test mi wyszedł pozytywny już w dniu spodziewanej @, teraz nie wiem o co chodzi czy aż tyle może się spóźniać @ a jeżeli nie czy dwa testy mogły wyjść źle. Do lekarza jestem zapisana dopiero na 29 maja i się zastanawiam czy nie przełożyć wizyty na wcześniejszą. Z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~Izabela1505
Witam pomóżcie bo nie wiem już co mam robić. Miesiączkę miałam 6 marca cykl trwa zazwyczaj 32 dni. 11 kwietnia robiłam pierwszy test i wyszedł negatywny dziś znów powtórzyłam i pokazała się jedna kreska. Od 2 miesięcy biorę Folik, z mężem kochamy się bez zabezpieczeń, a w marcu zawsze kończyliśmy w środku. Z tego wszystkiego wychodzi że @ spóźnia mi się już 10 dni, mam powiększone i czułe piersi, ból w podbrzuszu, dużo białego gęstawego śluzu czuję cały czas mokro, zmęczenie oraz senność i do tego okropną zgagę, która miałam we wcześniejszej ciąży 5 lat temu, wtedy test mi wyszedł pozytywny już w dniu spodziewanej @, teraz nie wiem o co chodzi czy aż tyle może się spóźniać @ a jeżeli nie czy dwa testy mogły wyjść źle. Do lekarza jestem zapisana dopiero na 29 maja i się zastanawiam czy nie przełożyć wizyty na wcześniejszą. Z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej określić, czy jest Pani w ciąży. Bez wątpienia warto podkreślić, że opisane objawy są na tyle niespecyficzne, że mogą mieć wiele przyczyn. Wynik testu ciążowego teoretycznie także może być fałszywie ujemny. Sugeruję zatem, by w celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży wykonała Pani badanie poziomu hormonu beta-hCG w krwi. Wynik bez wątpienia będzie wiarygodny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...