Skocz do zawartości
Forum

Brak dni płodnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie,

mam pytanko: czy to możliwe żeby kobieta nie miała dni płodnych???

Staram się z mężem o dzidziusia więc zakupiłam sobie testy owulacyjne, gdyż miesiączkę mam nieregularnie - pomiędzy 26, a 29 dni. Zaczęłam stosować te testy od 11 dnia cyklu codziennie zawsze koło 19 wieczorem i dziś mam już 16 dzień cyklu, a na testach dalej brak "buźki" ;( ;( ;( Nie mam pojęcia o co chodzi... Czy to możliwe żeby kobieta nie miała dni płodnych np. w danym miesiącu???

Proszę o pomoc i podpowiedzi.

Pozdrawiam :* ;)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Powinna Pani kontynuować wykonywanie testu. Skoro miesiączki są nieregularne, dni owulacyjne również - do owulacji dochodzi bowiem 14 dni wcześniej niż pojawia się miesiączka. Może akurat w tym miesiącu miesiączka pojawi się później? Trudno to stwierdzić w tym momencie.
Zdarzają się także cykle bezowulacyjne, co oznacza, że nie dochodzi do pęknięcia pęcherzyka i uwolnienia komórki jajowej.

Jeżeli przez kolejne dni okaże się, że jednak testy na owulację nie wskazują, warto udać się do lekarza ginekologa. Przyczyną braku owulacji są schorzenia jajników - np. zespół policystycznych jajników, problemy z tarczycą, zbyt wysokim poziomem prolaktyny, niewydolnością przysadki mózgowej.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

w tym cyklu owulacja jeszcze ma szanse się pojawić na dniach, No chyba że się coś przesunęło. Teoretycznie powinna się pojawiać 12-16 dni przed miesiączką. Ja niedawno miałam owulację 8 dnia cyklu mimo cykli 26-28dni, a tamten akurat trwał 24 dni.

Jakby dalej nie było pozytywnego wyniku w tym cyklu to możesz też spróbować testów owulacyjnych z innej firmy. Test trzeba dobrać do siebie. Każda kobieta może mieć inny poziom lutropiny i różne testy owulacyjne mogą dawać u niej różne wyniki, albo pokazują przez kilka dni, albo nie pokazują wcale a trzeba znaleźć taki co pokazuje przez jeden dzień.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...