Skocz do zawartości
Forum

Zespół Westa


Gość CzekoDżem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość CzekoDżem

Dzień dobry,
U mojej 4 miesięcznej córki zdiagnozowano zespół Westa. Wszystko stało się dzisiaj rano kiedy nagle dostała dziwnych skurczy tak jakby cała się zginała, albo pochylała do tego skóra stała się tak jakby bledsza ale to mogło mi się wydawać. Od razu zadzwoniłam na pogotowie bo córka nigdy wcześniej nie miała takich problemów. Chciałam się dowiedzieć jakie mogą być komplikację tego rodzaju zaburzeń oraz jak często mogą się one powtarzać.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią,

Jeżeli jest to rzeczywiście zespół Westa, to rokowania na ogół nie są pomyślne.
Z. Westa to rodzaj epilepsji(padaczki) występującej u dzieci, w 40% przypadków nie da się ustalić jego przyczyny.
Każdy przypadek musi być rozpatrywany indywidualnie, nie chce prognozować komplikacji na dzień dzisiejszy, bo nie wiem jak będzie rozwijać się choroba.
Statystycznie komplikacje wyglądają następująco:
- 5 na 100 dzieci nie przeżywa 5 roku życia.
- u 90% występują zaburzenia funkcji poznawczych, mimo skutecznego przerywania napadów padaczkowych.
- 6 z 10 dzieci cierpi na padaczkę w późniejszym wieku.
-mogą występować także: porażenie mózgowe(5 z pośród 10 dzieci), zaburzenia psychiczne, autyzm ( ok. 3 z 10 dzieci).
-Leczenie przynosi zadowalające rezultaty u jednego dziecka na 25, wówczas objawy choroby mogą być minimalne, lub dziecko rozwija się w granicach normy.

Częstość występowania napadów może być różna, wszystko zależy od odpowiedzi na leczenie, przyczyny itd., dlatego nie powiem tego Pani w 100%. Proszę uważać, na córeczkę i w razie ataków jak najszybciej skontaktować się z lekarzem w celu przerwania napadu. Poza tym ściśle stosować się do zaleceń lekarza.

Tak jak pisałem, każdy przypadek musi być traktowany indywidualnie, to tylko statystyki i być może u Pani córeczki wszystko pójdzie pomyślnie, bo odpowie na leczenie. Proszę wierzyć, że będzie wszystko dobrze ale także być psychicznie przygotowanym, że różnie może się to wszystko ułożyć.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiulka8d

Nie zawsze pierwsze eeg wykazuje syndrom westa, tak było u mojego synka pierwsze eeg czyste bez zapisu nieprawidłowości dwa tygodnie później eeg wykazało zapis nieprawidłowy dodano a syndrom westa. Dodam że zapisy 1 h nie dają dużego obrazu. Eeg Conajmniej 24h z zapisem wizualnym jest duzo skuteczniejsze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...