Skocz do zawartości
Forum

Żółtaczka poporodowa


Gość Krzysiek 30

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek 30

Witam,
Właśnie dokładnie 4 dni temu zostałem ojcem. Urodził mi się pierworodny syn:) Ważył 3400 i był donoszony do końca. Żona i syn niby czują się dobrze ,ale jedno mnie martwi ostatnio Mały jakby zżółkł . Lekarze podejrzewają żółtaczkę poporodową ( czy jakoś ttak) Czy to jest coś poważnego? Żonba miała jutro wychodzić ale chyba zostanie na dłużej.
Przepraszam jeśli to głupie pytanie

Odnośnik do komentarza
Gość ZielonaHerbata

no tak ale jeszcze jaki to rodzaj zoltaczki - to trzeba zbadac bo to ma znaczenie, chociaz mysle ze zoltaczka ktora wskazywalaby na jakas chorobe jest naprawde wyjatkowa sytuacja i gdyby tak było lekarze na pewno by o tym informowali to pewnie zoltaczka poporodowa ktora jest czestym przypadkiem

Odnośnik do komentarza

Witam,

Żadne pytanie nie jest głupie.
Spokojnie prawie 100% wcześniaków przechodzi tzw. "żółtaczkę noworodków" i 40% noworodków donoszonych. Przyczyną żółtaczki jest podwyższone stężenie bilirubiny we krwi. Czynniki predysponujące do tego wzrostu to: zwiększona liczba erytrocytów w 1 ml krwi, skrócenie czasu przeżycia erytrocytów oraz niedojrzałość enzymatyczna wątroby noworodka.
Mały będzie pod opieką lekarzy więc powinno być wszystko w porządku.
Trzymam za Was kciuki. Gdybyś jeszcze czegoś nie wiedział, pytaj;)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Moja corka miała i musialam z nią zostać trochę dłużej w szpitalu Dobrze że nie kazali mnie odesłać bo wiem, ze w niektórych szpitalach z powodu pandemii nie pozwalają zostać mamie z dzieckiem. U mnie w szpitalu na szczęście mieli bardziej ludzkie standardy...

Ze swojej strony polecam zajrzeć sobie na stronę:

https://dermatochirurgia-konferencja.pl/zoltaczka-fizjologiczna-u-niemowlat/

Opisane jest tutaj jak wyglada taka żołtaczka. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...