Skocz do zawartości
Forum

Swędzenie i pieczenie pochwy w 10. tygodniu ciąży


Gość ma...am

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imię magda mam 18 lat ostatni raz miałam madziaadam 16 grudzień a dziś już wiem że jestem w 10 tyg ciąży występują u mnie bardzo często swedzenia i pieczenia okolic intymnych używam płynu specjalnego a leki które powinnam wsiąść są wzbronione w ciąży czy to zagraża ciąży i ci mam zrobić aby się nie nawracalo i jeszcze jedno jaki mniej więcej ma rozmiar pęcherzyk plodowy?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane objawy mogą wskazywać na infekcję dróg rodnych. Rzeczywiście tak jak Pani napisała część leków stosowanych w zakażeniach jest przeciwwskazanych w ciąży. Na rynku są też jednak leki bezpieczne. Tym bardziej takie infekcje powinny być leczone, gdyż mogą one negatywnie wpływać na przebieg ciąży. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem!
A propos drugiego pytania to pęcherzyk ciążowy w 10 tygodniu ciąży ma około 4,5 cm.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Ciąża jest okresem, w którym częściej dochodzi do infekcji dróg rodnych i dróg moczowych. Szczególnie przyszłe mamy narażone są na grzybicę(ponad połowa przyszłych mam, podaje że chorowała na grzybicę pochwy w trakcie ciąży!!!).
Sprzyjają temu lepsze warunki do rozwoju grzybów m.in.:zmiana odczynu z kwaśnego na bardziej zasadowy, zwiększona ilość glikolu w śluzówce pochwy, zmiany hormonalne oraz zmiany zachodzące w układzie immunologicznym.
Myślę, że powinnaś udać się do ginekologa. Określi on biocenozę Twojej pochwy i zaleci odpowiednie leczenie. Nie powinnaś nic brać bez konsultacji z lekarzem(nie wszystkie antybiotyki i leki w ciąży są zabronione).
Między 7 a 11 tygodniem ciąży najlepszym markerem wielkości ciąży jest CRL(wymiar ciemieniowo-siedzeniowy). W 10 tygodniu ciąży powinien on wynosić ok. 40 mm.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...