Forum Ciąża i dziecko

Swędzenie i pieczenie pochwy w 10. tygodniu ciąży

~ma...am

~ma...am

Witam mam na imię magda mam 18 lat ostatni raz miałam madziaadam 16 grudzień a dziś już wiem że jestem w 10 tyg ciąży występują u mnie bardzo często swedzenia i pieczenia okolic intymnych używam płynu specjalnego a leki które powinnam wsiąść są wzbronione w ciąży czy to zagraża ciąży i ci mam zrobić aby się nie nawracalo i jeszcze jedno jaki mniej więcej ma rozmiar pęcherzyk plodowy?

DoctorQuinn

DoctorQuinn

Witam!
Opisane objawy mogą wskazywać na infekcję dróg rodnych. Rzeczywiście tak jak Pani napisała część leków stosowanych w zakażeniach jest przeciwwskazanych w ciąży. Na rynku są też jednak leki bezpieczne. Tym bardziej takie infekcje powinny być leczone, gdyż mogą one negatywnie wpływać na przebieg ciąży. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem!
A propos drugiego pytania to pęcherzyk ciążowy w 10 tygodniu ciąży ma około 4,5 cm.

25895 doctorquinn Kobieta, 27 lat, Lublin
Pomocna

Pomocna

pogadaj ze swoim ginekologim to ci zapisze jakieś leki które mogą używać kobiety w ciąży.

--

Okropne jest to, że nie można ani żyć z kobietami, ani bez nich. George Gordon Byron

241 pomocna Kobieta, 32 lata, Kielce
Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam,

Ciąża jest okresem, w którym częściej dochodzi do infekcji dróg rodnych i dróg moczowych. Szczególnie przyszłe mamy narażone są na grzybicę(ponad połowa przyszłych mam, podaje że chorowała na grzybicę pochwy w trakcie ciąży!!!).
Sprzyjają temu lepsze warunki do rozwoju grzybów m.in.:zmiana odczynu z kwaśnego na bardziej zasadowy, zwiększona ilość glikolu w śluzówce pochwy, zmiany hormonalne oraz zmiany zachodzące w układzie immunologicznym.
Myślę, że powinnaś udać się do ginekologa. Określi on biocenozę Twojej pochwy i zaleci odpowiednie leczenie. Nie powinnaś nic brać bez konsultacji z lekarzem(nie wszystkie antybiotyki i leki w ciąży są zabronione).
Między 7 a 11 tygodniem ciąży najlepszym markerem wielkości ciąży jest CRL(wymiar ciemieniowo-siedzeniowy). W 10 tygodniu ciąży powinien on wynosić ok. 40 mm.

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 29 lat, Stalowa Wola
Ewunia20

Ewunia20

Jak ja byłam w ciąży i miewałam jakieś infekcje stosowałam Multi-Gyn ActiGel i wszystko pieknie schodziło i nie rozwijało się nic niepokojącego.

92279 ewunia20 Kobieta, 26 lat, Częstochowa
Jelonek21

Jelonek21

ja stosuje normalnie multi gyn acti gel przed i po stosunku, ale siostra go stosuje obecnie w ciazy, poniewaz jakas infekcja sie jej zrobila a niestety ze wzgledu na jej stan nic nie moze stosowac i jest z niego bardzo zadowolona

92569 jelonek21 Kobieta, 23 lata, Radom