Skocz do zawartości
Forum

Ryzyko ciąży po stosunkach i pominięciu tabletki antykoncepcyjnej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w ostatnim dniu miesiączki ( już bez plamienia) miałam stosunek z wytryskiem we mnie. Następnego dnia kiedy miałam wziąść tabletke wieczorkiem przeważnie około 20.00 - ZAPOMNIAŁAM JEJ WZIĄŚĆ , a w ten dzien też miałam kilka stosunków z mojm chłopakiem które konczył we mnie ! nastepnego dnia też kilka stosunków i dopiero wziełam tą zapomnianą tabletkę oraz ta z tego dnia w sobote po 24 h ( wziełam 2 tabletki naraz) , nastepnego dnia kochałam sie klika razy z mojm facetem i tabletke przyjołam o normalnej porze. Jutro mija tydzien od tego zdarzenia nie miałam kontaktów seksualnych, przez te 4 dni ,a tabletki biorę cały czas regularnie , czy mogę być w ciąży ????

Odnośnik do komentarza

Witam,

Ile zrobiłaś dni przerwy na krwawienie??
Troszkę się pogubiłem. Pierwszą tabletkę z kolejnego blistra miałaś wziąć w Pt o godzinie 20:00, tak??Z Pt na Sb po 24:00 wzięłaś dwie tabletki tak??
Jeżeli tabletka została przyjęta w ciągu 12 h wówczas potencjał antykoncepcyjny tabletek powinien zostać zachowany. Jeżeli czas ten jest dłuższy wówczas ochrona może być zmniejszona.
Jeżeli zapomnisz wziąć tabletkę w 1 tygodniu, mimo wszystko najlepiej dodatkowo zabezpieczać się prezerwatywą, przez następne 7 dni.
Odpowiedz mi na zadane pytania, to uzupełnię swoją wypowiedź.
Polecam Ci następnym razem, przyjmować tabletki rano, zaraz po tym jak wstaniesz. Jeżeli prowadzisz w miarę regularny tryb dnia. Możesz nastawiać budzik w telefonie codziennie np. na 7:00 i brać tabletkę. Najlepiej trzymaj przy budziku tabletki i szklankę wody, wtedy zaraz po przebudzeniu będziesz pamiętać o tym aby ją wziąć.
Jeżeli chcesz w sobotę i niedzielę pospać dłużej, nie szkodzi. Obudzisz się wtedy o 7:00 weźmiesz tabletkę i pójdziesz spać dalej.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...