Skocz do zawartości
Forum

Jak przeżyć ostatni trymestr ciąży?


Gość Malinowa Marmolada

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Malinowa Marmolada

Hej,
Jestem w ostatnim trymetrze ciąży i powiem szczerze mam dość. Jestem opuchnięta, obojała i ociężała, nic nie moge robić bo zaraz bolą mnie plecy. Owszem słyszałam że ponoć w ciąży najgorzsze są pierwsze 3 miesiące i 3 ostatnie ale nie sądziłam że będzie tak źle. Jest mi znowu mdło, mam poranne nudności no po prostu koszmar. Sorry ale czasami mam ochotę zmusić młodego do opuszczenia mnie. Dokładnie jestem pod koniec 7 miesiąca. Nie wiem jak przeżyje kolejne dwa. Nie mogę wyjść bo każde wyjście muszę tak planować żeby toaleta była blisko, nie moge iść na zakupy bo zapach mięsa i np owoców mnie odrzuca i robi mi się nie dobrze.Do tego pernamentny pms. Matko jak sobie z tym poradzić i nie znienawidzić stanu ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość Malinka1803

Ja czułam się podobnie jak Ty a 2tygodnie przed porodem spędziłam w szpitalu i też chciałam urodzić miałam już dość tych opuchniętych nóg zgagi ogólnie tego jak wyglądałam. Dopiero kiedy urodziłam to zaczęłam doceniać to że w ciąży mogłam dłużej pospać odpoczywać i jeść to na co mam ochotę bo później możesz o tym zapominieć... dlatego odpoczywaj relaksuj się a jeśli uważasz że Twoje ciało jest za bardzo obrzęknięte zgłoś się do swojego lekarza lub położnej oni napewno doradza ci fachowo jak złagodzic te przykre dolegliwości.

Odnośnik do komentarza

Malinowa, na pewno czujesz się kiepsko skoro narzekasz, ale uwierz, że ciąża pomimo mdłości i częstego chodzenia siusiu to naprawdę wspaniały czas w życiu kobiety. Nie jedna Ci zazdrości i nie jedna chciałabym mieć te mdłości! Pomyśl sobie, że teraz jestes na wyjątkowych prawach, tak jak Malinka pisze - wolno Ci wszystko, każde zachcianki :)
Staraj się nie skupiac na negatywnym samopoczuciu, mimo wszystko próbuj odganiac od siebie te myśli, nie denerwuj się jak poczujesz się źle, pomyśl sobie, że taki urok, coś za coś, że warto się przemęczyć. Jeśli chodzi o toalety, możesz zakładac podpaski lub pieluszki jeśli faktycznie nie możesz wytrzymać, co do zapachów, to staraj się chodzić do większych sklepów, gdzie te zapachy nie sa tak nasilone bo ciągle działają klimatyzacje. Teraz wiosna nadchodzi, możesz wyjść na ławkę, na spacer, porozmawiac z kolezankami, spotkac się na plotki, popatrzec na dzieci na placu zabaw - wkrótce Cię to czeka. Dni do porodu szybko zlecą i nim się obejrzysz zatęsknisz za spaniem i słodkim lenistwem danym kobietom w ciąży :)

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Pieprzenie ze to najlepszy czas. Jestem dokladnie na tym etapie co Ty wtedy, na przymusowym urlopie zdrowotnym (nie wiem, jak mozna na wlasne zyczenie siedziec w chacie tyle czasu). Zacisnac zeby, nie patrzec w lustro, czytac i nie zabic postronnego meza... juz nie wiem co robic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...