Skocz do zawartości
Forum

Ból brzucha w okolicy pępka u dziecka


Gość ag...87

Rekomendowane odpowiedzi

Agnieszka - jestem matka 6 letniego syna od poprzedniego roku dokuczają mu bóle brzucha wskazuje zawsze na okolice pępka, ale czasami widzę że boli go w okolicach żołądka choć zawsze ból lokalizuje w ten sposób że wskazuje na pępek. po wykonaniu bada krwi, kału pod kątem pasożytów, lamblii, owsików, przeleczania dziecka profilaktycznego na pasożyty bo rzadko cokolwiek wychodzi w kale, badania usg brzucha, badania alergologiczne wyszły super nie jest uczulony na nic, robienie diet nie przyniosły żadnego skutku, a wyniki wychodziły ok. porada u gastrologa skończyła sie na przepisaniu debridatu i wybierania leków osłonowych wzbogacających osłonę brzucha przez kilka miesięcy, nie przyniosły skutku. Dziecko cały czas skarży się na ból brzucha. Zrobiłam mu badania na helicobacter pylorii wynik negatywny. Lekarz gastrolog stwierdził, że nie będzie mu robił gastroskopii bo to jest wrażliwe jelito. Odniosłam wrażenie że w taki sposób próbował się mnie pozbyć. maż miał wrzody. Jednak lekarz stwierdził, że nie może to być powodem do robienia dziecku gastroskopii. Sama po sobie wiem ze kiedyś bardzo bolał mnie brzuch i lekarz robił mi gastroskopię wyszło że mam jakieś nierówności w przełyku. więc nie zawsze trzeba mieć wrzody aby była podstawa do robienia gastroskopii. Po dwóch latach badan dziecka różnych leków dobrych wyników badan co ja mam dalej robić bo już trace pomysły. Ja zrobiłabym gastroskopię, ale nie wiem jak przekonać do tego lekarza tym bardziej ze jest tylko jeden dla dzieci na Radom i okolice. Dziękuję za zrozumienie tematu i poradę

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze proszę pamiętać, że jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości dotyczące prawidłowości diagnozy, zawsze ma Pani możliwość konsultacji z innym lekarzem specjalistą. Najlepiej byłoby także gdyby był to zaufany lekarz. Po drugie fakt, że Pani mąż miał wrzody naprawdę nie ma w tej sytuacji żadnego związku z dolegliwościami dziecka i absolutnie nie jest to wskazanie by zrobić dziecku gastroskopię. Proszę pamiętać, że jest to badanie inwazyjne i powinno być wykonywane z określonych wskazań. Ponadto z zamieszczonego opisu wynika, że zrobiła Pani dziecku ogromną liczbę badań, które wyszły prawidłowo. Może to oznaczać, że opisane objawy nie mają przyczyny somatycznej a raczej psychogenną! Proszę się więc zastanowić czy poprzez liczne badania i wizyty u lekarza nie nasila Pani stresu u dziecka, co powoduje nasilenie dolegliwości...!!! Może warto byłoby skonsultować się z psychologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...