Skocz do zawartości
Forum

Nadpobudliwe dziecko


Gość bernardynka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bernardynka

Mam problem z moim 5 letnim synem. I to dość poważny, bo zatrzymało się na psychologu, który stwierdził, że dziecko jest nadpobudliwe, żeby dac mu przestrzeń aby sie wyszalał, wyładował pokłady energii i uczyc go wyciszania i kontrolowania. Ale to wcale nie jest takie proste.

Synek jest sporym chłopcem jak na swój wiek, dużo czasu spędza z dziecmi, poniewaz z mezem pracujemy do pozna staramy sie zostawiac go u siostry ktora ma dwoje dzieci albo u babci gdzie jest dziecko albo w przedszkolu. Tylko ze tu jest problem, bo syn prowokuje dzieci do bójki, popycha je czasem szczypnie popchnie. Nie wiem skad to sie wzielo, oboje z mezem jestesmy spokojni a on po prostu sam szuka zaczepki. Ktos na niego wpadnie w swietlicy to odpycha. Tyle razy mowilismy ze nie wolno tak, ze trzeba ustapic ale wszystko jak grochem o sciane. Ostatnio podczas jedzenia zaczal krzyczec piszczec i biegac po domu biegal tak z 10 min dopiero siadl i zjadl. Jak go zabieram na plac zabaw to otwieram bramke on wpada tam jak torpeda szaleje jakby 1 raz tam był, czasem jest mi wstyd... biega piszczy krzyczy macha rekami spycha inne dzieci z drabinek, sam wchodzi nie umiem nad nim zapanowac. Prosze powiedziec czy to na pewno nadpobudliwosc i co my mamy zrobic w takiej sytuacji? To nasze jedyne dziecko jak narazie, w maju spodziewamy sie drugiego...

Odnośnik do komentarza

jak sie urodzi drugie dziecko to sytuacja moze sie zaostrzyc, moze byc jeszcze gorzej powinniscie chodzic z synem na terapie do psychologa dzieciecego, moze jakies dodatkowe zajecia na ktorych moglby wyladowywac swoja energie moze bieganie albo basen, starajcie sie dawac mu duzo zajec zeby po prostu go meczyly i nie mial ochoty na dokuczanie

Odnośnik do komentarza
Gość zielona żabka

moze skonsultuj sie z innym psychologiem bo takie bieganie krzyczenie i dopiero wrocenie do jedzenia bardziej przypomina adhd. Nie wiem co bym w takiej sytuacji zrobila ale to na pewno dla Was problem mysle ze jakas terapia pod okiem specjalisty bedzie konieczna!

Odnośnik do komentarza

Słuchaj z tego co wiem to takie dzieci musza mieć wytyczne np tu przykład odnośnie kolorawania ale inny nie przyszedł mi do głowy: Jak coś koloruje to mówisz że tą kredką o tym kolorze ma pokolorować ten obszar. Konkrety. In np 30 minut albo 15 skupienia a potem trochę zbawy. Zobaczysz ile wytrzyma. Za każdym razem spróbuj wydłuzyć czas skupienia. Może to pomoże

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Witam,

Każdy z nas jest inny. Każde dziecko też jest inne. Wszystko jest dobrze dopóki nie jest skrajnością, dopóki nie odbiega od normy. Zachowania agresywne, oraz opisywane przez Ciebie sytuacje, mogą wskazywać na ADHD.
Najpierw trzeba byłoby pójść to psychologa opisać wszystkie objawy i na podstawie odpowiednich testów, stwierdzić czy na pewno Pani syn choruje na ADHD, czy po prostu jest nieco bardziej pobudliwy niż inne dzieci.
Jeżeli moja diagnoza się potwierdzi wówczas stosuje się różne leki, należące do grupy leków: stymulujących i niestymulujących. Ważne jest także odpowiednie postępowanie wychowacze.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość bernardynka

byliśmy u psychologa, pani psycholog powiedziała że dziecko nie ma adhd tylko że jest nadopobudliwe żeby dawać mu mozliwosc wyładowania energii np na spacerach zabawach itp i że powinno mu minąć, a co jeśli nie???

Odnośnik do komentarza

Witam,
Aby zdiagnozować ADHD musi występować tak zwana triada zaburzeń: zaburzenia koncentracji uwagi, impulsywność i nadruchliwość. Ponadto nasilenie tych objawów musi być niewspółmierne do wieku i rozwoju umysłowego dziecka oraz utrudnia funkcjonowanie w minimum dwóch środowiskach (np.: dom, przedszkole/szkoła, sklep). Z tego co napisałaś zauważyłaś impulsywność oraz nadruchliwość. Jeśli synek potrafi na dłużej skupić swoją uwagę (słucha do końca bajek, które mu czytasz), nie gubi rzeczy, nie sprawia wrażenia rozmarzonego lub "gapowatego" to raczej nie występują u niego zaburzenia koncentracji uwagi. Z resztą w praktyce psychologicznej na ogól przyjmuje się, że diagnozę ADHD można wykonać około 7 roku życia (po rozpoczęciu przez dziecko nauki szkolnej).
Moim zdaniem Twój synek jest nadpobudliwy, dzieci często z tego wyrastają. Powinnaś zapewnić mu jak najwięcej ruchu i sportu.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...