Skocz do zawartości
Forum

Seks bez zabezpieczenia i opóźnienie okresu a ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

powtórz test najlepiej zrób bete z krwi, bo test z moczu po 6 dnaich od stosunku moze byc niewiarygodny bo zrobiłaś go za wczesnie.
Ryzyko ciąży jest dlatego powtórz test z moczu za 5 dni ewentualnie zrób bete (ok. 7 dni po stosunku) wtedy bedziesz miała pewnosc czy jestes w ciazy czy nie

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza
Gość dobra_rada

Oj dziewczyny... i po co się później tak stresować... nie lepiej się zabezpieczać?

Niby przed okresem powinny już być dni niepłodne, tylko na ile jesteś w stanie stwierdzić dokładnie, kiedy miałaś owulację?

Odnośnik do komentarza

test był zrobiony za wczesnie i moze byc mylny
a owulacja to nie wyliczenie kalendarzykowe bo owulacja moze sie przesunąć organizm to nie matematyka aby sobie liczyc owulacje w ten sposob trzeba najpierw mierzyc temperature obserwowac sluz itp przez kilka miesiecy aby wiedziec jakie jest prawopodobienstwo przesuniecia sie owulacji

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Kalendarzyk to analiza statystyczna, która nie pokaże Ci dokładnie kiedy miałaś owulacje. Czas owulacji, można podać z pewnym prawdopodobieństwem, dopiero gdy stosujesz codzienną obserwacje przynajmniej 3 cech: temperatury ciała, gęstości śluzu, twardości szyjki i jej rozwarcia.
Nawet oznaczanie tych 3 cech nie daje 100% pewności wyznaczenia daty wystąpienia owulacji, ponieważ są czynniki zaburzające pomiary oraz trzeba mieć na uwadze, brak doświadczenia badającego.
Wyznaczanie dni płodnych to nie zabawa matematyczna.
Jeżeli chcesz uniknąć niechcianej ciąży stosuj jakiś rodzaj antykoncepcji lub skrupulatnie metodą obserwacyjno-termiczną.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcyjną. Wskaźnik Pearla przy typowym stosowaniu tej metody wynosi od 5-17 tzn. 5 do 17 kobiet na 100 zajdzie w ciąże w ciągu roku podczas stosowania tej metody.
Wykonaj jeszcze raz test ciążowy, najlepiej w moczu porannym. Jeżeli wyjdzie negatywny a dalej okres nie wystąpi u Ciebie oznacz sobie beta-hcg we krwi, bo być może nie wykonujesz testu prawidłowo.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

mam pytanie;miesiączkuje w miarę regularnie, cykle od pół roku trwają ok 21-23 dni, ostatnie okresy miałam ok.10.01 i ciut za wczesnie 27.01 od tego czasu nie mam okresu, mieszkam z chlopakiem, kochamy sie regularnie bez zabezpieczenia- mniej wiecej od wrzesnia też w dni płodne z wytryskiem; nie podróżowałam, pracę mam z dobrą atmosferą, nie chorowałam, nie biore leków, nie piję alkoholu, mam tylko tendencje do tycia-dużą;robiłam 21 02 test ciążowy płytkowy- wynik negatywny;piersi b. bolały mnie ale przed 27.01 i po tym okresie też potem już nie. mam 23 lata. ps czym moze być spowodowane zatrzymanie sie okresu? dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...