Skocz do zawartości
Forum

Szczepionka przeciwko żółtaczce a ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć tu znowu ja :)
Przygotowując się do ciąży parę dni temu zrobiłam wyniki na przeciwciała przeciwko żółtaczce, okazało się, że nie mam ich zaszczepiłam się, wiem, że bierze się 3 dawki niby na całe życie. Planuję sobie to tak, że wezmę 2 dawki pierwszą wzięłam 3 lutego, następna jest za miesiąc więc zacznę się starać dopiero tak gdzieś pod koniec kwietnia, bo szczerze mówiąc czytałam, że lepiej się nie szczepić gdy się jest w ciąży, dlatego nasze starania przekładam na później. Tylko nie wiem czy to prawda, że szczepionka może wpływać na płód. Jedni piszą, że tak inni , że nie i sama nie wiem, ale ostrożności nigdy nie za wiele. A Wy co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem szczepionka może wpłynąć na płód. I nie powinno się szczepić jeśli jest się w ciąży, skoro zdrowy cżłowiek po szczepionce może mieć powikłania to co dopiero płód lub kobieta ciężarna

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Misołek, te 3 dawki nie są na całe zycie tylko na 5 lat. Bierzesz peirwszą dawke np. w lutym, drugą za 2-3 meisiace a trzecią za pół roku i masz ochrone na 5 lat, po 5 latach powtarzasz szczepienie i wtedy masz dozywotnio
dlatego zaszczep sie teraz i poczekaj z poczeciem dziecka bo mi sie zdaje ze szczepionka moze miec wplyw, nie mozna jej robic nawet gdy jestes przeziebiona wiec to na pewno jakies silne przeciwciała czy co tam jest w jej składzie.

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam,

W ciąży stosuje się tą szczepionkę tylko wówczas, gdy korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu. Skoro nie jesteś jeszcze w ciąży warto zaczekać.
Preparaty zawierające szczepionkę należą do kategorii C tzn. badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość dobra_rada

ja bym poczekała, bo miesiąc nie zbawi, a zawsze to trochę więcej czasu na "wchłonięcie" się szczepionki. A co z ta trzecią dawką? Bo jak zaczniesz teraz się starac i wszystko pójdzie po Twojej myśli, to trzecia dawka wypadnie, jak będziesz już w ciąży.

Odnośnik do komentarza

Hej, słuchaj z tego co mi mówiła moja znajoma lekarka, to wystarczą mi 2 dawki bo ta 3 trzeba wybrać do roku czasu. I mi powiedziała, że lepiej starać się po 3 miesiącach od 1 dawki, ale w sumie każdy mówi coś innego i chciałam zasięgnąć opinii jeszcze innych lekarzy. Nie zaszkodzi, choć w sumie masz rację ten 1 miesiąc dłużej nie zbawi ;-)
Ja np. nie byłam szczepiona w dzieciństwie na to, bo przeszukałam wszystkie karty szczepień, obowiązkowo szczepili podobno roczniki 90 w górę. No i faktycznie mój wynik potwierdził, że nie byłam szczepiona, bo wyszło mi, że mam tylko 2 przeciwciała...

Odnośnik do komentarza
Gość Nie nie nie

Nie szczep się w ciąży ani przed, dziecka do 3 roku życia też nie szczep bo nie ma bariery krew mózg, chyba że chcesz zniszczyć mu mózg. Jak jesteś zdrowa to po co ci to wszystko. Żyj i tyle.

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.07.2021 o 11:16, Gość Nie nie nie napisał:

Nie szczep się w ciąży ani przed, dziecka do 3 roku życia też nie szczep bo nie ma bariery krew mózg, chyba że chcesz zniszczyć mu mózg. Jak jesteś zdrowa to po co ci to wszystko. Żyj i tyle.

ty nie masz bariery mózg dupa a jakoś żyjesz z gównem we łbie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...