Skocz do zawartości
Forum

Zajście w ciążę przy torbieli jajnika


Gość ew...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Mam 32 lata. Wykryto u mnie torbiel jajnika prawego.Leżałam w szpitalu bo miałam bardzo silne bóle.Lekarz powiedział że wdał mi się stan zapalny i wszystko od tego.Torbiel miała 63mm przepisano mi leki.W dniu wczorajszym po badaniu usg okazało się że ma 54mm na 40mm.Lekarz powiedział że nie trzeba operować, bo to zwykła torbiel nie zagrażająca niczemu.I teraz mam pytanie,ponieważ w tej kwestii nie mogę się w żaden sposób porozumieć z lekarzem:Mam dwoje dzieci, z mężem od 4 lat staramy się o trzecie i bez skutku.Dwa lata temu znależlismy się w poradni leczenia niepłodności i tam powiedziano że bez problemu mogę mieć dzieci i mój mąż też.Wtedy jeszcze nie było nawet ślady torbieli na jajniku.Lekarz przepisał mi tylko Closilberg i kazał wziąć pięć tabletek z opakowania.Czy to możliwe aby po tych lekach pojawiła się u mnie torbiel?Czy nie mogę zajść w ciążę bo przyczyną jest brak owulacji?Nigdy nie miałam z tym problemów.Choć mam tyłozgięcie macicy w oby dwie ciążę zaszłam bez najmniejszych problemów, nie miałam żadnych kłopotów z donoszeniem i rodziłam siłami natury.Każdy jeden lekarz twierdzi że wszystko jest w porządku i nawet torbiel nie powinna przeszkodzić w zajściu.Jajowody mam drożne.Badania mi wyszły bardzo dobre.Leków nie biorę już od lutego.Proszę mi powiedzieć co ja mam zrobić?I jeśli przyczyną może być ten torbiel, choć mówią że nie to jak się go można pozbyć bez operacji.Już nie mam sił dalej walczyć z lekarzami i z sobą.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Faktycznie, torbiel nie powinna być powodem utrudniającym zajście w ciążę. Z Twojego opisu wynika, że przeszłaś bardzo dokładną diagnostykę w kierunku niepłodności. Czasami zdarza się tak, że niemożność zajścia w ciążę ma podłoże psychogenne związane z dużą chęcią posiadania dziecka. Być może wizyta u innego lekarza, który jeszcze raz przeanalizuje Twój problem pomoże w zdiagnozowaniu przyczyny niepłodności.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...