Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyników rozmazu krwi dziecka


Gość ac...89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze o zdjagnozowanie wynikow syna 10 latka Oto wyniki z rozmazu granulocyty segmentowane-27 granulocyty kwasochlonne-20 limfocyty -52 monocyty-1 morfologia leukocyty-5,63 erytrocyty-4,99 hemoglobina-13,1 hematokryt-40 mcv-80,2 mch-26,3 mchc-32,8 plytki krwi-261 rdw-sd-35,6 rdw-cv-12,6 pdw-11,1 mpv-9,7 p-lcr-23,5 pct-0,25 neutrocyty-1,51 limfocyty-2,37 monocyty-0,32 eozynocyty-1,42bazocyty-0,01 neutrocyty-26,8 limfocyty-42,1 monocyty-5,7 eozynocyty-25,2 bazocyty-0,2 OB-7 zelazo-87 dodatkowo usg jamy brzusznej -watroba ,pecherzyk zolciowy ,trzustka,sledziona ,nerki bez zmian dobre ale problem jest tutaj Widoczne dosc liczne drobne bez wzmozonych przeplywow wezly chlonne krezkowe hipoechogenne,do ok. 10x6mm najwiekszy prosze o pomoc mam skierowanie do hematologa boje sie ze to moze byc nowotwor to moje jedyne dziecko ,jestem zalamana Ogolnie syn bardzo dobrze sie czuje jest zywy ,biega ,nie skarzy sie na nic prosze o konsultacje i odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam!
Wśród podanych wyników nieprawidłowość stanowią:
- zmniejszona liczba neutrofili ( przyczyny: zakażenia grzybicze, wirusowe (grypa, różyczka), bakteryjne (gruźlica, dur, bruceloza), pierwotniakowe (np. malaria), toksyczne uszkodzenie szpiku kostnego),
- zwiększona liczba limfocytów (przyczyny: krztusiec, chłoniaki, przewlekła białaczka limfatyczna, szpiczak mnogi, odra, świnka, gruźlica, kiła, różyczka, choroby immunologiczne),
- podwyższona liczba eozynofili (przyczyny: choroby alergiczne, zakaźne, hematologiczne, pasożytnicze, astma oskrzelowa, a także katar sienny, łuszczyca, jak też zażywanie leków (np. penicyliny).
Nieprawidłowość stanowi także powiększenie węzłów chłonnych krezkowych w USG.
By jednak prawidłowo zinterpretować podane badania potrzebny jest bardzo dokładny wywiad. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą hematologiem.

Odnośnik do komentarza

Witam
robilam mojemu synkowi badanie krwi met,. schilinga, badanie mialo za zadanie wykryc ewentualne nowotwory. Wyniku bardzo nie rozumiem, same dane nic mi nie mowia ale tez nikt nie powiedzial mi ze dzieje sie cos zlego. czekamy jeszcze na konsultacje z lekarzem i mamy nadzieje ze wszystko bedzie dobrze, zastanawia mnie jednak wpis:
limfocyty odczynowe z chematyną heterogenną z cytoplazmą niebieską ciemniejsza na brzegach, pojedyncze cienie komórkowe
co to moze byc?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...