Skocz do zawartości
Forum

Wcześniak urodzony w 29. tygodniu ciaży


Gość Michaiło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja żona wczoraj urodziła mi syna, mój pierworodny. Wszystko było by pięknie gdyby nie to że jest to wcześniak. Przyszedł na świat w 29 tygodniu ciąży, waży 1560g. Emocje już opadły teraz zaczynam myslec czy wszytko będzie dobrze, jakie mogą być powikłania, czy wszystko będzie dobrze. może na tym forum znjadę rodziców którzy też mają wczęsniaka?

Odnośnik do komentarza

29. tydzień to faktycznie wcześnie, chyba mu się na świat spieszyło. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku, jeśli maluch tak szybko chciał do rodziców to musi być silny i nie dać się wszelkim przeciwnościom. Z tego co mi wiadomo, to dzieci urodzone nawet w 29 tygodniu mają szanse na pełne zdrowie, w koncu na pewno jest w szpitalu i opiekuja sie nim lekarze, którzy maja doswiadczenie. Gratuluje Wam i trzymam kciuki, żeby wszystko bylo dobrze. Informuj nas co u Was!

Odnośnik do komentarza

spokojnie, twoje maleństwo "dojrzeje" w inkubatorku. Dzieci od 7 miesiąca spokojnie przeżywają, a nawet słyszałam o 5-miesiącznym dziecku, ale to już skrajny przypadek.
Moje maleństwo jest wcześniakiem, ale nie aż tak jak twoje i każdy się dziwił, że nie leżało w inkubatorku. Po prostu było silne :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam koleżanki bliźniaczki po trzydziestce i jak kiedyś z nimi rozmawiałam to one mówiły że są wcześniakami z 5 miesiąca ciąży. Nie wiem czy to prawda bo jak to usłyszałam to nie wierzyłam, w każdym razie dziewczyny na pewno były sporymi wcześniakami i zdrowe jak konie. Nie martw się na zapas.

Odnośnik do komentarza

Cześć mam na imię Karolina,urodziłam mojego synka w 29 tc.ma na imię Kuba ważył 1380g i dostał 6 pkt w skali ab.Kuba leżał w inkubatorze 1.5 mieś.Dzisiaj ma Już 2,5 roku i jest zdrowym chłopcem bez problemu się porusza,mówi,widzi i słyszy,co prawda dużo jeździliśmy z nim po różnych specjalistach ale opłacało sie,Kuba nawet miał rehabilitacje.Jest dzielnym i silnym chłopcem lekarze nam powiedzieli ze Kuba miał dużo szczęścia bo dzieci które sie w tym tygodniu ciazy urodziły mają problem ze zdrowiem nie widzą nie słyszą a nawet nie chodza.Dlatego zawsze trzeba mieć nadzieję,że będzie dobrze i ,że dziecko bedzie zdrowe.

monthly_2014_04/wczesniak-urodzony-w-29-tygodniu-ciazy_1629.jpg

monthly_2014_04/wczesniak-urodzony-w-29-tygodniu-ciazy_1630.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja się urodziłam 35 lat temu jako wcześniak w 6 miesiącu . Ważyłam nie cały kilogram, mierzyłam - długość dłoni, nie miałam wykształconych uszu, brwi, paznokci, byłam czarna- niedotleniona. Mimo to żyje! Jestem zdrowa , mierze 164cm, skończyłam studia, mama prace , mam męża i córkę. Jak na tamte czasy, mimo iż nie było takiego sprzętu- miałam wielkie szczęście, że udało się mnie uratować.Pochodzę z małej mieściny. Przez pierwsze lata owszem odstawałam od rówieśników ale tylko fizycznie- byłam drobniejsza ale bardzo szybko do nich dorównałam. Widocznie Matka Boska miała wobec mnie inne plany.. Pozdrawiam i życzę wszystkim wcześniakom dużo zdrówka a ich rodziców szczęścia i wytrwałości.

Odnośnik do komentarza

Ja za 4 miesiące będę miała 40 lat. Jestem wcześniakiem 6-cio miesięcznym. Ważyłam kilogram. Byłam karmiona sondą bo nie potrafiłam jeść. Do tego w wieku 3 miesięcy dostałam zapalenia płuc. Nikt mi nie dawał prawie żadnych szans. A ja się uparłam, żyję. Też skończyłam studia, mam męża i córkę. Jedyne co to nie urosłam, bo mam 151 cm. wzrostu, mam wadę rozwojową nerek i dosyć często choruję w sensie przeziębień. Przy dzisiejszej technice 29 tygodniowy wcześniaczek da radę!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...