Skocz do zawartości
Forum

Podwyższona temperatura przy karmieniu piersią a ciąża


Gość ma...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy mogę być w ciąży.
Mam synka ma 11 miesięcy karmie go piersią okres powinnam dostać 10 nie dostałam miezę sobie teperature z ciekawośći jest całt czas podwyszona 37,5, robiłamm dwa testy i wychodziły negatywne czy mogę być w ciąży.Czy karmienie piersią może ma wpływ na wynik testu

Odnośnik do komentarza

Witam,
Podczas pierwszych tygodni po urodzeniu dziecka występuje tzw. niepłodność laktacyjna. Jest ona związana m.in ze wzrostem prolaktyny. Nie jest to jednak 100% metoda antykoncepcyjna i podczas powrotu miesiączki, istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciąże.
Dlatego podczas karmienia piersią, jeżeli chce Pani uniknąć kolejnej ciąży, zalecam stosowanie tzw. minipigułek (np. depo-provea)-jest to preparat antykoncepcyjny zawierający tylko progestageny(medroksyprogesteron), nie ma komponenty estrogenowej, dlatego taka antykoncepcja jest bezpieczna podczas karmienia piersią.
Jeżeli wykonała Pani test w dniu spodziewanej miesiączki(zrobiła go Pani dobrze) i wyszedł 2 razy negatywnie to w 90% wyklucza on istnienie ciąży.
Myślę, że podwyższona temperatura, może być związana u Pani albo z infekcją, stresem, podrażnieniem lub zapaleniem gruczołu sutkowego.
Karmienie piersią nie powinno mieć wpływu na wynik testu ciążowego.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...