Forum Ciąża i dziecko

Dawkowanie szczepionki Polyvaccinum mite

~Qerty

~Qerty

Dobry wieczór.
Mam problem z moim 4 letnim synem. Lekarz przypisał mu szczepionkę bo mały non stop chorował jak nie nagina to zapalenie ucha, jak nie katar to kaszel i tak w kółko. więcej siedział w domu niż w przedszkolu. Zrobiłam mu badania i wyszly ok. Tylko w wymazie wyszło Haemophilus influenzae BLekarz przypisał leki Groprinosin , Thymuline 9CH , Ketotifen , Esberitox i te szczepionkę Polyvaccinum mite. I tu moje zapytanie ponieważ sposób jej dawkowania jest inny niż w ulotce, zastanawiam się czy jest odpowiedni. Synek ma zapisaną szczepionkę co 2-3 dni - 5 wstrzyknięć od 0,2 do 0,5 i po 3 tygodnie i ma znowu zacząć terapię szczepionką 5 wstrzyknięć - dawka od 0,3 do 0,7. Czy tak może byc? Czy lekarz się pomylił?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

sindy81

sindy81

nie sadze zeby lekarz sie pomylil ulotka to tylko sugestia a lekarz po swojemu moze ustawic leki w zaleznosci od organizmu u mnie prawie nigdy sie nie zdarza zebym brala jak pisze na ulotce bo lekar zawsze rozpisuje po swojemu

19 sindy81 Kobieta, 33 lata, Katowice
Pomocna

Pomocna

może można ją jakoś modyfikować, przecież ulotka to nie Biblia

--

Okropne jest to, że nie można ani żyć z kobietami, ani bez nich. George Gordon Byron

241 pomocna Kobieta, 32 lata, Kielce
Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam Qerty,

Najlepiej, jeżeli masz wątpliwości czy ta dawka jest słuszna odwiedź jeszcze raz Doktora.
Myślę, że się nie pomylił, ponieważ szczepienie rozpoczyna od preparatu o najsłabszej mocy i stopniowo zwiększa się dawkę. Mówię jak masz wątpliwości to odwiedź go jeszcze raz, lub zadzwoń jeżeli masz telefon do niego;)

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 29 lat, Stalowa Wola