Skocz do zawartości
Forum

Rude włosy u dziecka, gdy rodzice są blondynami


Gość ro...et

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
Jestem blondynką mój mąż również jest blondynem. 3 miesiące temu urodziła nam się córeczka, która ma rude włoski. Jak to możliwe, że jeśli obydwoje rodziców ma włosy blond to dziecko nasze jest rude?
Czy ten kolor włosów ulegnie zmainie? i jaka jest na to szansa?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Kolor włosów to cecha dziedziczona wielogenowo. Jak najbardziej zatem istnieje taka możliwość, że rodzice, którzy mają blond włosy będą mieli rude dziecko. Proszę bowiem pamiętać, że w genetyce nie tyle, że nie da się przewidzieć wszystkiego, ile trudno o czymkolwiek jednoznacznie przesądzać. Często dziecko zaskakuje swoimi zdolnościami czy wyglądem, ponieważ dziedziczy je po dalekich przodkach, których cechy nie muszą wcale pokrywać się z cechami rodziców. Dziedziczenie to bowiem wciąż wielka tajemnica.
Prawdopodobieństwa, że kolor włosów ulegnie zmianie niestety nie da się określić. Istnieje taka szansa, aczkolwiek jej matematyczne oszacowanie nie jest możliwe.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Naturalny kolor włosów, występujący u człowieka związany jest z zawartością melaniny. Mogą być różne odcienie rudego. Ich zabarwienie wynika z obecności tzw. płynnej melaniny. Jest to najczęściej cecha genetyczna, przekazywana przez rodziców. Pod wpływem pewnych czynników, kolor włosów może zmienić się. Najczęściej na siwe. Skoro jest to dziewczynka to się nie przejmujcie, jak kiedyś będzie chciała to sobie przefarbuje;)
Czasami kolor zmienia się-ja byłem blondynem jak byłem mały-do 2 lat, teraz mam włosy kasztanowe;)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

U mnie mama była ciemną szatynką, tata miał czarne włosy, a ja jako dziecko też byłam blondynką, podobnie jak moja siostra. Przez liceum miałam jasnobrązowe włosy a teraz mam ... farbowane ale odrosty to ciemny brąz. Siostra miała włosy ciemny blond a potem też zaczęła farbować. Babcia była blondynką i dzieci jej powychodziły pół na pół jeśli chodzi o kolor włosów ale wśród kuzynów też się trafiały takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Gość Wyrozumiały

Witam. Nie ma Pani się czym martwić,takie rzeczy się zdarzają i nie ma w tym nic dziwnego. Istnieje szansa,że włoski Pani dziecka mogą zmienić się na blond (ale też nie można wykluczyć,że włosy mogą również pociemnieć)Badania na temat dziedziczenia koloru włosów w dalszym ciągu są prowadzone i okazuje się,że za kolor włosów odpowiada więcwj niż dotychczas myślani. Jak dla mnie kolor rudy jest piękny,i każdej parze o przeróżnych kolorach włosów może urodzić się dziecko z rudymi włoskami. Gen rudych włosów mógł być przekazany od jednego z rodziców(ok 6,2%dzieci) lub od obojga powyżej 93,8%dzieci)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...