Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu po porodzie przy karmieniu piersią a ciąża


Gość ma...ka

Rekomendowane odpowiedzi

witam - w maju urodziłam dziecko. do tej pory karmie regularnie co 2-3 godziny także w porze nocnej. do tej pory nie dostałąm okresu. 13 wrzesnia miałam stosunek z zabezpieczeniem - prezerwtywa lecz pzred którym mąż na chwilę wszedł we mnie. Nie ukrywam ze nie chce miec 2 dziecka tak wczesnie i chyba odchodze od zmysłów. pojawiają sie dziwne objawy - moze z nerwów? podwyższona temperatura pojawiłą sie juz 6 dnia po stosunku i utrzymuje sie na poziomie 36,8-37,2 stopnia. Po 4 dniach od stosunku pojawił sie też u mnie sluz płodny i bardzo rozciągliwy i utrzymywał sie przez ponad tydzień. dodam ze 12 dnia po stosunku miałam dziwny promieniujący ból prawego jajnika w strone nerki, mógl byc to bół owulacyjny..bo po nim zmienił sie wygląd mego sluzu - sucho na bieliźnie - ale z odczuciem mokro w środku.który mam do dziś - robiłam testy i z moczu i z krwi. wszystkie negatywne. ostatni test z krwi robiłam 30 wrzesnia a więc 17 dnia po stosunku = wynik 2 negatywny, dziś tj. 3 pazdziernika robiłam z moczu i tez wyszedł negatywny, Może panikuje ale prosze bardzo o pomoc kiedy te wyniki moga byc najbardziej wiarygodne - w moim przypadku kiedy nie miesiaczkuje, i skądta wysoka temperatura? dodam również ze miewam bóle brzucha i krzyża.... pzrepraszam za tak szcegółowe informacje..ale odchodze od zmysłów. prosze bardzo o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Brak miesiączki u kobiet po porodzie jest wynikiem wydzielania przez organizm w okresie połogu prolaktyny, która jest odpowiedzialna za proces laktacji. Wydzielana podczas karmienia piersią prolaktyna powoduje hamowanie dojrzewania komórki jajowej a co za tym idzie owulacji i opóźnienia się miesiączki. U większości kobiet karmiących piersią pierwsza miesiączka pojawia się pomiędzy 6 a 24 miesiącem po porodzie. Jest to jednak spraw dość mocno indywidualna, ponieważ u każdej kobiety ten czas jest inny. Jeżeli kobieta karmi w sposób pełny, to nie może zajść w ciążę przez 84 dni. Potem zaleca się obserwację objawów płodności. Pod pojęciem karmienie pełne rozumie się:
- tylko pierś, bez dodatkowych pokarmów,

- co najmniej 100 minut na dobę aktywnego ssania przez dziecko,

- przystawiać dziecko co najmniej 5-6 razy na dobę,

- przerwy między karmieniami nie powinny przekroczyć 6-7 godzin
Jednak musisz pamiętać o tym, że to że nie dostałaś okresu wcale nie oznacza tego że owulacja nie zaszła, gdyż owulacja występuje na 14 dni przed miesiączką.
Co do Twoich objawów to może masz jakąś infekcję stąd podwyższona temperatura i bóle jajników, albo też Twój organizm przygotowuje się do pierwszej owulacji po porodzie.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza
Gość gosiaczek20

Skoro testy sa negatywne, to raczej nie ma szans na ciążę. Dla pewności zawsze można zrobić badanie na oznaczenie beta HCG, ale jak pisze Deanerys, podczas karmienia piersią kobieta jest naturalnie zabezpieczona prze kolejną ciąża. Natura niegłupio to pomyślała, trzeba przyznać ;)

Odnośnik do komentarza

no tak ale zauważ też że u każdej kobiety to inaczej wychodzi i jest wiele rzeczy mających wpływ na płodność - choćby to że jesli nie karmisz cały czas piersią tylko np w nocy to płodność wraca bardzo szybko

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...