Skocz do zawartości
Forum

Trudności z zajściem w ciążę przy cukrzycy


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam 25lat,od 13 roku zycia choruje na cukrzyce typu1..od pol roku staramy sie z mezem o 1wsze dzieko.ale nic z tego nie wychodzi.cukrzyca jest w miare wyrownana ale wlasciwie dopiero od miesiaca.wczesniej bywalo roznie! czy bede moga jeszcze byc szczesliwa mama? czy gdy uda mi sie doprowadzic ogranizm do normalnosci zajde w ciaze?

Odnośnik do komentarza

Witam,

Oczywiście, może być Pani szczęśliwą mamą. Jeżeli nie ma innych czynników, które mogą się przyczynić do trudności w poczęciu dziecka, lub/i późniejszym utrzymaniu ciąży.
Musi Pani wiedzieć, iż ciąża u kobiety chorującej na cukrzycę, jest ciążą podwyższonego ryzyka. Dlatego chorująca na cukrzycę ciężarna, powinna być pod opieką ośrodka referencyjnego, ponieważ zaburzenia gospodarki węglowodanowej, mają wpływ zarówno na ciężarną jak i na rozwijający się płód. Niewłaściwie
kontrolowana cukrzyca w okresie organogenezy u płodu oraz w okresie przedkoncepcyjnym skutkuje większym ryzykiem wystąpienia wady u płodu lub jego obumarcia we wczesnej ciąży, bowiem znaczna hiperglikemia w pierwszym trymestrze ciąży może działać teratogennie na rozwijający się zarodek.
Wiem, że dla kobiet z cukrzycą typu 1, są wypożyczane specjalne pompy insulinowe, które pomagają w lepszy sposób kontrolować glikemie oraz przyczyniają się tym samym do lepszego rozwoju płodu. Są ośrodki referencyjne, które wiem że niedawno wypożyczały takie pompy. Musiałabyś mi podać miejsce zamieszkania, wówczas podam Ci adres najbliższej placówki.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Spokojnie kochana, ja chorowałam na cukrzycę i zaszłam w ciążę, donosiłam i urodziłam zdrowe dziedko. Byłam pod opieką wspaniałych lekarzy, których życzę każdej przyszłej mamie. Trzymaj się ciepło

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...