Forum Ciąża i dziecko

Możliwość zajścia w ciążę po podwiązaniu jajników

~an...ka

~an...ka

Witam serdecznie!! Mam teraz 35 lat 6 lat temu urodziłam 3 dziecko przez CC i miałam zrobione podwiązanie jajników do tej pory nie miałam żadnych problemow miesiączki miałam nie regularnie ale ten problem w moim przypadku trwał od samego początku lecz nie o tym chciałam pisać zastanawiam się czy po takim zabiegu można zajść w ciąże ponieważ od 38 dni nie mam miesiączki i strasznie się boje pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na jaka kol wiek informacje

~Gwieździsta

~Gwieździsta

wiesz jak to z matka naturą jest, czasami jej nie pokonasz. Z tego co wiem to w pierwszym roku w ciążę zachodzi 1 na 100 kobiet po 10 latach od zabiegu 2 na 100 kobiet. Tak więc radze udać się do ginekologa, bo ryzyko jest a na dodatek to może być ciąża pozamaciczna więc tym bardziej musisz udać się do lekarza

Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam,

Wskaźnik Pearla w przypadku podwiązania jajowodów wynosi 0,5- tzn. mniej niż jedna kobieta na 100 zajdzie w ciąże w ciągu roku. Czasami zdarza się, że jajowody udrożniają się samoistnie, są to jednak rzadkie przypadki.

Jeżeli nie masz miesiączki to zrób sobie test ciążowy-w moczu porannym. Jeżeli wyjdzie dodatni udaj się do ginekologa.

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 29 lat, Stalowa Wola
~madziamadziamadzia

~madziamadziamadzia

mniej niż jedna, to chyba można przyjąć, że żadna, bo chyba pół kobiety nie zajdzie w ciążę czy pół ciąży? lol

Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam,

Badania najczęściej przeprowadzane są na większej liczbie pacjentów. Aby badanie było wiarygodne musi być grupa-najlepiej około 1000 kobiet. Wskaźnik Pearla przelicza się na 100 kobiet. Pewnie z pośród grupy 1000 kobiet, w ciągu roku zaszło 50, dlatego wskaźnik Pearla wyszedł 0,5-prosta matematyka;)
Należy dodać, że z każdym rokiem od tego zabiegu-wskaźnik zwiększa się.

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 29 lat, Stalowa Wola
Deanerys

Deanerys

przecież nie zawsze wychodzą całkowite liczby. Trzeba czasem pomyśleć i odnieść się do wyników a nie mówić lol

--

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

83919 deanerys Kobieta, 32 lata, Kraków
Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij