Skocz do zawartości
Forum

Poród pośladkowy w drugiej ciąży a cięcie cesarskie


Gość patynia331

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patynia331

Prosze o porady bo bardzo się martwię. Chodzi o to, że zostało mi 6 tygodni do porodu, chciałabym rodzić naturalnie. To jest moja druga ciąża. Pierwszą córcię rodziłam naturalnie, teraz jestem w ciąży z synkiem, ale jest on ułożony pośladkowo i nie wiem czy zmieni się położenie, mam termin za 6 tygodni! Ciąża przebiega bezproblemowo i liczę na naturalny poród, ale dowiedziałam się od jednej z mam w przychodni, że jak dziecko ułożone jest pośladkowo to tylko cesarskie cięcie. Czy to prawda? Mam szansę na naturalny poród? Dodam, że mam 28 lat, pierwsze dziecko rodziłam 4 lata temu. Dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza

Witam Patynia,
Większość dzieci 9 na 10 przyjmuje położenie główką do dołu i jest to naturalne położenie umożliwiające w miarę sprawny poród naturalny.
Jeżeli jest już po 34 tygodniu ciąży to niestety z każdym dniem tygodnia i z każdym tygodniem, prawdopodobieństwo, że Twoje dziecko się obróci jest coraz mniejsze.
Główka powinna rodzić się pierwsza, bo jest największa i toruje drogę reszcie ciała. Gdy główka jest położona do góry(czyli pośladkami do dołu, to istnieje ryzyko jej utknięcia w kanale rodnym, niedotlenienia malucha i urazów okołoporodowych. W takich przypadkach wykonuje się poród przez cesarskie cięcie.
W wyniku porodu pośladkowego może dojśc m.in. do:
1)Niedotlenienia
2)Utknięcia główki
3)Urazów główki
4)Urazów barku
Można spróbować tzw. "obrotu zewnętrznego" ale musi odbyć się to w szpitalu, przez doświadczonego położnika, w 37 tygodniu ciąży, pod kontrolą USG, ponieważ można zainicjować poród.
Reasumując- nie bój się cesarki jest znacznie bardziej bezpieczna, będziesz miała przy sobie cały zespół:Dwóch ginekologów, anestezjolog, położna, neonatolog- i Twoje maleństwo spokojnie przyjdzie na świat:)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...