Skocz do zawartości
Forum

Czy w preejakulacie są plemniki?


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Źródło fragmentu: http://facet.wp.pl/kat,1007819,wid,14068655,wiadomosc.html

"W preejakulacie nie ma plemników
Płyn, który wydziela się z członka tuż przed wytryskiem (preejakulat) nie zawiera plemników. To fakt, potwierdzony badaniami lekarzy.

Nie zachęcamy jednak stosowania stosunku przerywanego, jako metody antykoncepcyjnej. Bo moment pomiędzy preejakulacją a ejakulacją dzielą ułamki sekundy. Trzeba mieć mocne nerwy. "

- Co Wy na to? Przecież do tej pory wszyscy trąbią, że w preejakulacie są plemniki!...

Odnośnik do komentarza

Ja czytałam też trochę na ten temat. Z tego co mi wiadomo to w preejakulacie są plemniki tylko, że w większości są one martwe albo zubożałe i małoruchliwe. Czytałam że tylko 15 % facetów ma w preejakulacie plemniki zdolne do zapłodnienia i to tez nie przez całe życie.

to że facet nie zdąży wyjąc to nie jest jedyny problem. Jeśli używa się stosunku przerwanego jako zabezpieczenia to czytałam że najbardziej ryzykowna jest tzw druga runda. Facet ma wytrysk i na penisie zostają żywe i całkiem dobre do zapłodnienia plemniki. nawet jak się umyje dokładnie to w końcówce penisa zostają resztki nasienia.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś czytałam taką teorię że owszem do zapłodnienia potrzebny jest jedne plemnik ale jajeczko ma taką otoczkę i żeby ją osłabić na tyle żeby się ten plemnik przedostał to potrzeba więcej plemników. Kilka plemników osłabia otoczkę a jeden tylko sie przegryza. Słyszałam o tym parę razy ale nigdy nie weryfikowałam tej wiadomości. Może ktoś też o tym słyszał?

Odnośnik do komentarza

co do tego artykułu to zauważcie, że nie ma nic o źródłach, a niestety często nawet w takich artykułach zdarzają się błędy. nie ma podanego źródła z jakiego korzystali ani jakiś opinii lekarzy którzy by to potwierdzili.

Odnośnik do komentarza

Wyniki badań naukowych często bywają rozbieżne. W większości wypowiedzi na forach można znaleźć informację, iż w preejakulacie MOGĄ (nie MUSZĄ) znajdować się plemniki zdolne do zapłodnienia. Tak jak napisała koleżanka wyżej, większość ewentualnych plemników znajdujących się w preejakulacie jest martwa lub "niepełnowartościowa". Zawsze należy jednak brać pod uwagę możliwość przeniknięcie żywego, zdrowego plemnika.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...