Skocz do zawartości
Forum

Niezadowolenie dziecka z prezentu


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiliśmy z mężem jego chrześnicy na mikołaja sanki. Dobra nie wysililiśmy się z kreatywnością pomysłu, ale Ola ma 3 lata wiec kupilismy fajne drewniane sanki z materacem od razu na drewnie miekkim oparciem i jakby spiworem no super prezent wg mnie dla takiego dzieciaka. Myśleliśmy, że bedzie zadowalajacy niestety dziecko bylo najwyrazniej rozczarowane bo gdzies tam upatrzyla sobie co innego no i był płacz krzyk i w ogole foch przez caly dzien. Troche mi nie ładnie bylo pomyslalam ze zmienie prezent w zasadzie to sie nie pytalam co by chciala myslalam ze zrobie niespodzianke. W kazdym badz razie byl krzyk placz itp. Dzisiaj dziecko zostawalo ze mna na kilka godzin i jest obrazone na mnie nie chciala sie bawic ani nic. Czy jej mama nie powinna ja uczyc tego ze z kazdego prezentu trzeba sie cieszyc? powinna jej pozowlic na takie zachowanie? jest mi nieladnie po prostu i troche sie zrazilam a na dodatek mam z nia teraz problem bo sie mnie nie slucha a czesto ze mna zostaje, co robic? kupic jej cos w ramach rekompensaty czy byc twardą?

Odnośnik do komentarza

ja bym nic nie kupowała. Bo jeśli jej coś kupisz teraz to tylko pokarzesz jej że jak wystarczająco będzie nie dobra i będzie płakać i krzyczeć to dostanie to co chce. Wyjaśnij jej że nie można tak robić i może zapytaj się czego nie podobają jej się sanki

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie nie powinnaś kupować drugiego prezentu, a sytuacja faktycznie nie powinna mieć miejsca. Najlepiej powiedzieć dziecku, że wybrało się taki prezent, bo uważało się, że taki jest fajny, a jeśli mu się nie podoba, to jest nam przykro, ale zawsze może oddać prezent innemu dziecku, które będzie się z tego cieszyło. Nie powinnaś się jednak za bardzo tłumaczyć, wystarczy powiedzieć że jest Ci przykro z powodu jej niezadowolenia. Dziecko musi zrozumieć, że za sam fakt, że coś dostało powinno być wdzięczne, ewentualne rozczarowanie zachować dla siebie, dlatego można dodać, że jeśli odda innemu dziecku, wtedy inne dziecko będzie zadowolone. Dzięki temu przekona się, że prezent nie jest taki zły skoro ktoś może go chcieć. Jeśli chodzi o rodziców dziewczynki, myślę, że prowadzenie dyskusji na temat zachowania dziecka może prowadzić do niemiłej wymiany zdań skoro uważają dziecko za "naj". Dlatego najlepiej samemu przy nadarzającej się okazji porozmawiać z dzieckiem na ten temat, np. podczas zabawy w dom, czy zabawy lalkami rozmawiać z dzieckiem na temat prezentów dla lalek i czy lalki się z nich cieszą czy nie i przejść na temat niej samej: co by chciala i co czuje kiedy dostanie to czego nie chce i wytłumaczyć, że ktoś kto daje jej prezent chce dać jak najlepszy i dobrze jest odwrocic sytuacje, co jesli ona dalaby prezent a ktos by go nie chcial. Dziecko musi zrozumiec dlaczego niektore zachowania są nie na miejscu, mówienie że tak się nie robi może nie przynieść oczekiwanego skutku, ważne jest aby dziecko zrozumiało i postawiło się w roli tego kogoś. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...