Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie zbyt krótkiej szyjki macicy a ciąża


GoszaP

Rekomendowane odpowiedzi

Zgłupiałam ostatnio, jestem w 26 tygodniu ciąży, miesiąc temu lekarz stwierdził u mnie skrócona szyjkę macicy, niby że ma 2 cm i co wizytę ze jest coraz krótsza. Byłam na USG z NFZ i lekarza badający mnie powiedział ze szyjka jest w porządku, wiec kamień z serca, po czym poszłam z wynikami do lekarza prowadzącego a on ze szyjka jest za krótka, więc poszłam na drugie USG prywatnie i lekarz zrobi mi usg głowicą TV i stwierdził ze szyjka ma 4,7cm oraz zbadał konsystencje szyjki i nie wiem za bardzo czemu mój lekarza cały czas twierdzi, że mam za krótka szyjkę. Powiedział mi,że zdarza się że przy badaniu ginekologicznym długość szyjki wydaje się dużo krótsza, A jeszcze co najzbawienniejsze mój lekarz prowadzący twierdzi, że USG nie jest tak wiarygodne jak badania ginekologiczne. Czy ktoś miał podobną sytuację, bo ja naprawdę już nie wiem komu wierzyć, a najbardziej przykre jest to,że lekarze często śmieją sie z niewiedzy pacjentek, zamiast udzielić im wszelkich informacji, aby oszczędzić im niepokoju i wątpliwości.

Odnośnik do komentarza

troche dziwnie ze az taka rozbierznosc ale ja bym sie trzymala tego lekarza prywatnego bo na penwo gdyby cos zobaczyl to by Ci powiedzial a jak stwierdzil, ze szyjka jest dobrej dlugosci i nic nie powiedzial czym moglabys sie martwic to na pewno jest wszystko w porzadku gdyby bylo cos nie tak na pewno by Ci o tym nie powiedzial, a ten pierwszy lekarz moze zle odczytal wynik albo po prostu nie jest tego pewien bo jak moze mowic ze usg nie jest tak pewne jak badanie ginekologiczne na usg wsyztsko idealnie widac... sama nie wiem ale chyba bym sie trzymala tego prywatnego lekarza...

Odnośnik do komentarza

widzisz, skoro ten lekarz z nfz badal Cie ginekologicznie to dlatego uznal ze szyjka jest za krotka skoro ten drugi powiedzial, ze przy takim badaniu moze sie tak wydawac. nie martw sie niepotrzebnie tylko powtorz dla pewnosci jeszcze raz badania i zapytaj lekarza czy wszystko jest ok i czy dlugosc szyjki jest odpowiednia

Odnośnik do komentarza

Idę w poniedziałek na kontrole, ciekawe czy znowu lekarz będzie mnie straszyć szpitalem, po prostu nie już to zaczyna irytować, bo jeśli uważa, że szyjka ma 1,5cm długości to już na ostatniej wizycie powinien mnie posłać do szpitala. I jeszcze na silę mi wciska,że sie nie oszczędzam, leże cały mi dnia praktycznie, raz na dwa dni pójdę na 20 minutowy spacer. No zobaczymy jak będzie.

Odnośnik do komentarza

tylko żeby nie było tak jak z moja mamą. Może trochę z inne mańki. U mojej mamy wykryto polipy, dostała skierowanie do szpitala, poszła i nagle się okazało że polipów w ogóle nie ma i nie było. Mam nadzieję, że u ciebie tak nie będzie bo w ciąży Ci nerwy nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza

Byłam u lekarza w poniedziałek, oczywiście ta sama śpiewka, że się nie oszczędza. że się kwalifikuję do położenia do szpitala, to ja się pytam to czemu mnie nie skierował już miesiąc temu i zapytałam o szew albo krążek, który się stosuje podobno w takich przypadkach, a on,że tego się nie stosuję niby. A co zabawne o długości nic nie wspomniał, tylko, że niby jest miękka i że widocznie taki urok jest mojej ciąży. po 1 listopad idę prywatnie do innego lekarza, bo ta cała sytuacja zaczyna mnie bawić, mam po prostu wrażenie, że wyszedł na kretyna, bo pokazałam mu wyniki USG i nie wiedział jak z tego wybrnąć. Szkoda gadać. A co mnie bardzo rozśmieszyło w przede mną też były dwie pacjentki miej więcej w tym samy okresie ciąży co ja i też im opowiedział,że im się skraca szyjka, i że dzieci są niby większe o jakieś 3-4 tygodnie od planowanego terminu porodu, i tez to mówił mi a na USG 4D dzidziuś jest idealnych rozmiarów co do wieku. Po prostu śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...