Forum Ciąża i dziecko

Czy dzień po okresie można zajść w ciążę?

~Marti

~Marti

Kochalam się z chlopakiem bez zabezpieczenia. Byłam dzień po okresie, chociaż pojawiła się jeszcze niewielka wydzielina ciemnobrązowa. Uprawialiśmy stosunek przerywany. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże. Oatatnia miesiączka zaczęła się 14września, a teraz 10 października.

aanielkaa

aanielkaa

po okresie teoretycznie masz dni niepłodne ale jeśli stosunek był bez zabezpieczenia i chłopak w Tobie skonczył istnieje ryzyko ze plemniki mogły przetrwać w drogach rodnych kobiety aż do dni płodnych. to teoria, ale w praktyce nie sądzę aby tak sie stalo bo nie skonczyl w Tobie i byly dni nieplodne, ale pamietaj ze ryzyko zawsze jest bo wystarczy 1 plemnik z płynu preejakulacyjnego, który wydziala sie przed wytryskiem i mezczyzna go nie czuje.

17 aanielkaa Kobieta, 34 lata, Kraków
~Mart

~Mart

Stosunek byl bez zabezpieczenia, ale nie skończyl we mnie. Wycieralamgo i mialam dloń w spermie, a potem dotknęlam swoich dróg rodnych. Hmm, mam nadzieję, że ciąży nie będzie....

aanielkaa

aanielkaa

to nic ze nie skonczyl w Tobie, wystarczy ze pojawił się płyn preejakulacyjny w którym też są plemniki a pojawia sie w trakcie podniecenia dlatego stosunek przerywany nie ejst zadnym zabezpieczeniem i normalnie mozna zajsc w ciaze nawet bez wytrysku, w Twojej sytuacji ratują Cie jedynie dni niepłodne

aanielkaa

aanielkaa

cieszę się :) , ale pamietaj że lepiej jednak się zabezpieczac bo po co ryzykować? chyba ze chcesz mieć dzidziusia :P

~Marti

~Marti

Gdybym chciala mieć dzidziusia, nie byloby mnie na tym forum i nie prosiłabym o poradę. Jak to jest z tymi dniami niepłodnymi po okresie? Jedni piszą że to dni płodne i nni, że nie. Od czego to zależy?

aanielkaa

aanielkaa

od niczego nie zależy po prostu przed okresem i po okresie masz dni niepłodne bo płodne masz 3 dni przed i 3 dni po owulacji a owilację masz 14 dni wczesniej niz planowana miesiaczka, pod warunkiem ze masz regularne misiaczki bo jak nie to nie obliczysz

~Marti

~Marti

Można powiedzieć, że w miare regularnie tzn. co 26-27 dni.

aanielkaa

aanielkaa

to już wiesz jak obliczać :) sa w aptece testy żeby sobie sprawdzić jaki masz dziś dzień płodny czy nie

~Marti

~Marti

Testy na dni plodne? Hmm, nie wiedzialam. Dlugo bylam sama, więc szczerze mowiąc nie interesowały mnie takie rzeczy,. Odkąd regularnie współżyje z moim facetem, sporo czytam na ten temat, ale są duże rozbieżności i jestem trochę skołowana tymi informacjami.

aanielkaa

aanielkaa

wiesz na tym forum jest lekarz wiec jak chcesz mieć pewność poczekaj na odpowiedź lekarza bo wtedy bedziesz miała czarne na białym, jest naprawde wiele roznych teorii ale ja sie trzymam tej która mi moja kolezanka powiedziała, a ona ją zna od swojej mamy bo jej mama jest w branzy medycznej i ja sie jej trzymam wiem ze sie sprawdza ale mimo wszystko sie zabezpeczam

~Marti

~Marti

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuje za pomoc. Ale masz rację, może lekarz mi coś doradzi. Cieszę się że wlaśnie na to forum trafiłam. Pozdrawiam:)

aanielkaa

aanielkaa

ja tez się cieszę, że trafiłam na te forum bo dobrze jest poczytać o roznych rzeczach wtedy czlowiek w przyszlosci wie jak reagowac jak np. zapomni sie tabletki albo okres sie spoznia, to jak sie poczyta przypadki innych to wiadomo jak postepowac w swoim dla mnie to istotne jak ma ktos jak mam ja bo w ten sposob mozesz wczesniej zareagowac i wiedziec czego mozesz sie spodziewac

~asiaa

~asiaa

Wspólżyłam bez zabezpieczenia dzień po okresie. Mój cykl to 26-27 dni. Czy mialam wtedy dni niepłodne?

~Kaja

~Kaja

dzień po okresie są dni bezpłodne ale ryzyko że plemniki przeżyją do dni płodnych istnieje zawsze

liryka

liryka

plemniki w pochwie kobiety mogą przeżyć nawet tydzień, wiec szansa jakaś jest.

131 liryka Kobieta, 29 lat, Janów lubelski