Forum Ciąża i dziecko

Miesiączka w czasie ciąży

~Amelia

~Amelia

Według testów i objawów oraz własnego samopoczucia - jestem w ciąży ( z czego bardzo się cieszę). Nie rozumiem tylko jednej podstawowej rzeczy - mam okres!!!! czy to normalne?? Czy testy mogą się mylić czy można mieć miesiączkę w czasie ciąży, która pojawiła się praktycznie regularnie z opóźnieniem kilkunastu godzin??

~Aśka8406

~Aśka8406

jak wygląda "okres" w ciąży, czy wtedy krwawienie jest bardzo malutkie podobne do tego jak krew z nosa leci, plamienia są małe i nie trzeba zmieniać często podpaski, wystarczy jedna na dzień, czy w nocy wtedy może pojawić się duże krwawienie, bo chyba zwykłego okresu wtedy nie ma ciekawi mnie ten temat bo wiele osób pisze ze ma okres w ciąży a wiele ze nie ma okresu w ciąży i każde krwawienie , plamienie jest niebezpieczne

~laurad

~laurad

W czasie ciąży nie ma się miesiączki, a jedynie czasem niektórym kobietom zdarzaja się plamienia. Krwawienia moga być różne, zależnie od przyczyny. Nie ma tu reguły. Jednak za każdym razem gdy pojawi się krwawienie dobrze jest skontaktować się z lekarzem, gdyż każde krwawienie potencjalnie stwarza zagrożenie.

~koks

~koks

TAKA SPRAWA MIAŁEM ZBLIŻENIE Z KOBIETĄ PO TRZECH TYGODNIACH ONA MA OKRES CZY JEST MOŻLIWE ŻE ZASZŁA W CIĄŻĘ JEŚLI PO TRZECH TYGODNIACH DOSTAŁA OKRES ??

~Medicus

~Medicus

Witaj!

W niektórych przypadkach możliwe jest utrzymywanie się comiesięcznych krwawień nawet do trzeciego miesiąca ciąży. Najprostszą metodą na ustalenie tego, czy partnerka jest w ciąży będzie wykonanie testu ciążowego z porannej porcji moczu, który można kupić w aptece. Prawidłowo wykonany test można uznać za wiarygodny.

sindy81

sindy81

ja słyszałam ze przez pierwsze 2 czy 3 miesiace tak moze byc rzadko ponoc sie zdarza ale jednak sie zdarza, najwazniejsze ze jestes w ciazy, a okres to okres zazwyczaj pojawia sie w najmniej oczekiwanym czasie :P

19 sindy81 Kobieta, 33 lata, Katowice
~matylda

~matylda

Dosyć często słyszę od różnych kobiet, że maja okres w czasie ciąży, ale tak naprawdę to nie jest okres, tylko regularne krwawienie. Na pewno warto o tym fakcie poinformowac ginekologa położnika. O ile krwawienie nie jest intensywne to nie ma żadnego zagrożenia.

muszka19

muszka19

no co Ty nie mozna miec okresu w czasie ciazy moze nie ejstes w ciazy a jak jestes to moze to nie okres? tylko jakies dziwne inne krwawienie?? ja bym poszła do ginekologa aby mi powiedzial czy na bank jestem w ciazy i czy to okres, po co ryzykowac???????

18 muszka19 Kobieta, 22 lata, Katowice
Sonia

Sonia

pokaż sie ginekologowi on powie Ci co i jak i bedziesz miala pewnosc, ale ja slyszalam ze jest mozliwy okres w ciazy...

--

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

132 sonia Kobieta, 29 lat, Radom
Lek. Anna Syrkiewicz

Lek. Anna Syrkiewicz

Odpowiedź eksperta

U niektórych pań pojawiają się regularne przez cały pierwszy trymestr ciąży. Krwawienia te, choć występują w dniach spodziewanych miesiączek, mają zwykle zmieniony charakter-są mniej obfite.Jeżeli wykonała Pani 2 niezależne testy ciążowe, które dały wynik pozytywny, to najprawdopodobniej jest Pani w ciąży. Potwierdzić to może jedynie ginekolog.

41 lek-anna-syrkiewicz Kobieta, 30 lat, Warszawa
~bianka

~bianka

Ale chyba jak ma się okres w ciąży to już brzuch tak nie boli jak normalnie, co?

~PawiePiórko

~PawiePiórko

Moja koleżanka miała okres do 5 miesiąca. Tak normalnie podobno można miesiączkować do 3 miesiąca. A co nadal podejrzewasz, że jesteś w ciąży?

~lenka

~lenka

ciągle mam malutką nadzieje,ale chyba popadam w obłęd tak bardzo pragnę tego dziecka

Sonia

Sonia

mozna miec okres przez pierwsze 3 miesiace chyba jesli masz objawy zrob test z krwi najlepiej

--

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

132 sonia Kobieta, 29 lat, Radom
~lenka

~lenka

ale okres poinien być mniej obfity i trwać 2,3 dni a u mnie jest normalny

karolinexxx

karolinexxx

a pojawił sie regularnie w dzien spodziewanej miesiaczki? bo jak tak to chyba raczej nie jestes w ciazy

--

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

15 karolinexxx Kobieta, 29 lat, Karolkowo
~PawiePiórko

~PawiePiórko

jeśli masz jakieś wątpliwości to zawsze możesz zrobić test i cały czas próbować.