Skocz do zawartości
Forum

Planowanie ciąży przy chorobach tarczycy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 15-letniego syna, zaraz po porodzie zaczęłam stosować antykoncepcję pod postacią tabletek M********* 21, od dwóch lat plastry E***. Po usunięciu tarczycy (5 lat temu) L*****, obecnie E******* N 175. Dwa tygodnie temu wykonałam wszystkie niezbędne badania ginekologiczne, wyniki zadowalające. 28.09 odkleiłam plaster (1 z opakowania), przerwałam antykoncepcję, gdyż chcę mieć dziecko. 3.09 zaczęłam krwawić, choć okres powinnam dostać 15.10. Czy będę mieć problem z zajściem w ciążę? Dodam, że tsh mam lekko podwyższone 4,62. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ile masz lat? Jeśli stosowałaś antykoncepcję przez wiele lat to organizm może teraz troszke się odtruwać z tych hormonów. Czasem trwa to nawet pół roku, więc nie stresuj sie, że od razu nie zachodzisz w ciążę. Powinnaś być podczas starań o dziecko pod stałĸa opieką ginekologa i endokrynologa. Podwyższony hormon tarczycy może utrudniać zajście w ciążę i jej donoszenie, dlatego odpowiednie leczenie jest bardzo ważne. Powinnaś porozmawiac o swoich planach z ginekologiem i endokrynologiem już teraz. Może zasugerują, jakie badania powinnas ewentualnie wykonać.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Mam 35 lat :) Endokrynolog zmienił mi właśnie tabletki, za 3 m-ce mam kolejną wizytę kontrolną. Ginekolog zaproponował założenie spirali a odstawienie plastrów w moim przypadku, dlatego ciąża teraz albo wcale. Bardzo bym chciała dziewczynkę :) a wg. chińskiego kalendarza powinnam starać się o nią w październiku, ewentualnie w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza

Może lepiej zamiast wierzyć w chiński kalendarz poczytaj o pozycjach seksualnych, przy których jest większa szansa na dziewczynkę oraz o tym, kiedy nalezy współżyć, aby mieć dziewczynke. Lekarze stwierdzili to jakos naukowo, więc chyba większe szanse, że to prawda :) O pozycjach na dziewczunkę to widziałam kiedyś wątek tutaj na forum.

Kurcze... mam nadzieje, że uda Ci się szybko zajść w ciążę, ale po tabletkach to czasem jest trudniejsze. Tak od razu to rzadko się udaje, ale sie udaje. Na pewno twoje pozytywne nastawienie odgrywa tu dużą rolę, więc go nie trać!!! :)

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Az sama poszukałam, bo nie pamietałam co tam pisali :)

http://forum.abczdrowie.pl/forum-ciaza-i-dziecko/222102,pozycje-na-chlopca-i-na-dziewczynke

lekarka pisze co prawda nie o pozycjach, ale o dniach cyklu, kiedy jest większe prawdopodobieństwo na konkretną płeć. I jak zwykle okazuje sie, że plemniki X sa silniejsze. W końcu to dziewczyńskie plemniki ;)

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Jesteś jedną z niewielu kobiet, która uśmiecha sie na myśl o silnych bólach brzucha... :)

Tylko się nie nakręcaj, bo brzuch może boleć z wielu powodów, tak samo jak md łości - to może być jakieś zatrucie. Trzeba być optymistką, ale realnie patrzeć na objawy, bo jak przy każdej dolegliwości będziesz mieć wielką nadzieję, to kolejne rozczarowania moga być bolesne.

Stawiasz na testy ciązowe czy betke robisz? jakby co oczywiście :)

To co takiego zmieniło się w Twoim życiu, jesli wolno spytać, hm? :)

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Tak w skrócie napiszę co się zmieniło; mąż po 15 latach pracy na międzynarodówce jest już w domu od dwóch lat, przyczyna - nagła śmierć mojej mamy, która mi pomagała w prowadzeniu pizzerii. Teraz on ją zastępuje, bo nie sposób pracować po 7 dni w tygodniu po 12 godzin samemu. On się już przyzwyczaił, wdrożyłam go we wszystkie tajniki prowadzenia firmy, ja się otrząsnęłam z szoku. Teraz brakuje nam tylko dziecka, mąż też bardzo chce być obecny przy wychowaniu i dorastaniu, bo wcześniej nie miał tej szansy :)

Kupiłam testy owulacyjne (planowanie dziewczynki) i testy ciążowe, napiszę jeśli wyjdzie pozytywny wynik :)
Cieszy mnie fakt, że można mieć wpływ na płeć dziecka w inny sposób, niż kalendarz chiński, mam czas nie tylko do końca tego miesiąca ;)

Odnośnik do komentarza

Testy owulacyjne posłużą mi do ocenienia odpowiedniego czasu na spłodzenie dziewczynki (cyt; pary starające się o chłopca powinny rozpoczynać współżycie dopiero na 48h przed owulacją). Mam zamiar unikać tego momentu ;D
Odnośnie pozycji też nie zaszkodzi wdrożyć ich w życie.

Gdy staramy sie o dziewczynkę:
1. Oczywiście starania mają być przyjemnością, ale zaleca się pozycję klasyczną z przodu oraz późniejszy orgazm kobiety.
2. Poleca się stosowanie diety bogatej w wapń

a to dodatkowe informacje:
Uwagi:
1. Należy koniecznie zastosować się do pierwszych dwóch punktów zaleceń
2. Branie leków hormonalnych zwiększa szansę na dziewczynkę
3. Są rodziny skazane tylko na mężczyzn
4. Późniejszy wiek matki zwiększa prawdopodobieństwo urodzenia dziewczynki
5. Miesiąc maj, październik to miesiąc poczęć chłopców zaś styczeń, sierpień miesiąc poczęć dziewczynek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...