Skocz do zawartości
Forum

Słodycze dla sześciolatka


Gość Dorian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich
moja żona wyjechała do włoch do pracy i zostawiła mnie z sześcioletnim łobuzem. Kocham go nad życie. dostałem wykaz co mu podawać co nie, co robić jak jest chory, jak ubierać i wszystko inne, dosłownie cała lodówka w dobrych radach. zapomniała o podstawowej - co ze słodyczami? co mu dawać? jak jesteśmy w sklepie i pytam na co ma ochotę, zgarnia z półki wszystko. Narazie mu nie bronię, pozwalam mu na to na co ma ochotę, bo pewnie przeżywa rozstanie z matką, ale musze wiedzieć co wolno dawac i w jakich ilościach a czego unikac. prosze nie smiejcie się ze mnie ja pierwszy raz jestem w takiej sytuacji na przykład wczoraj o mały włos zapomniałbym go zabrac z przedszkola... może cos inengo zamaist słodyczy? moze jakieś podwieczorki ale jakie? od 2 tygodni zmieniłem zdanie co do tego ze opieka nad dzieckiem jest prosta... drogie panie - klękam przed wami ale prosze pomozcie!!

Odnośnik do komentarza

No jak Ty dziecko zapominasz odbierać z przedszkola to chyba nie byłeś wczesniej zbyt zaangazowanym tatuśkiem, co? ehh.... zamiast słodyczy dawaj dziecku owoce, np. banany, bo sa słodziutkie i o wiele zdrowsze. jak już chcesz konieczne dac słodycze to wybieraj takie z sokami owocowymi, może żelki? Czekolade to raczej rzadko, bardziej na specjalne okazje niż tak na co dzień.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Dobrym sposobem jest ustalenie pory dnia, w której dziecko będzie mogło zjeść słodycze. Całkowite usunięcie z diety takich smakołyków, nie jest dobrym rozwiązaniem, bo może spowodować zupełnie odwrotny skutek - podstawowa zasada to zachowanie umiaru.
Słodycze warto podawać, albo na drugie śniadanie (wtedy najlepiej owoce) albo na podwieczorek. Może to być galaretka, budyń, kisiel zrobiony własnoręcznie ze świeżych owoców, pełnoziarniste ciastka lub mleczna czekolada. Lepiej unikać batonów.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...