Skocz do zawartości
Forum

Badania przed zajściem w ciążę


Rekomendowane odpowiedzi

witaj! na początku to chciałam Ci powiedzieć, że bardzo Ci zazdroszczę, my na podjęcie takiej decyzji musimy dłuuugo czekać, bo póki co na dziecko nie możemy sobie pozwolić...
Ale odpowiadając na Twoje pytanie: to zależy, od Twojego i Twojego męża ogólnego stanu zdrowia,od tego czy chorujecie lub ktoś z rodziny na jakieś poważne choroby genetyczne, od wieku :) Ale ja na Twoim miejscu brałabym się do roboty jak najszybciej i jeśli ogólnie wszystko jest ok z Twoim i męża stanem zdrowia i samopoczuciem, to nie zaprzątała sobie głowy badaniami:)
Ale to tylko moje zdanie, poczekaj na odpowiedź lekarza:)

Odnośnik do komentarza

jesli planujesz zajście w ciąże to już teraz zacznij brać kwas foliowy. najlepiej pójśc do ginekologa i powiedziec o swoich planach a jak lekarz zna historie zdrowia to zleci badania jesli jakieś sa potrzebne a jak nie sa potrzebne to przynajmniej usłyszysz to od fachowca. Powodzenia!!! :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za artykuł - bardzo przydatny. Mam pytanie odnośnie kwasu foliowego. Zaczęłam jego przyjmowanie na początku lipca,zażywam go codziennie po jednej tabletce. Czy nie ma żadnych przeciwwskazań abym przyjmowała go przez dłuższy czas niż trzy miesiące przed zajściem w ciąże? Jestem na etapie robienia wstępnych badań i myślę, że trochę to jeszcze potrwa zanim zaczniemy starania o dziecko.
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zuziu nigdy wcześniej nie miałaś problemu z żelazem? To wazny parametr, ponieważ kobiety w ciąży często cierpią na anemię, więc jak już teraz masz problemy z żelazem to trzeba się zastanowić skąd to się bierze. Może lepiej zastosuj diete bogatą w żelazo, bo kapsułki nie mają tak dobrego wchłaniania, tzn żelazo z kapsułek. Dużo żelaza jest w natce pietruszki a w diecie bogatej w żelazo wskazane jest jedzenie mięsa, więc mam nadzieje, że nie jesteś wegetarianką.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...