Skocz do zawartości
Forum

Mój syn bije dzieci w przedszkolu


Gość jorkowa

Rekomendowane odpowiedzi

We wrześniu Ignaś poszedł do przedszkola - właściwie do klubu przedszkolaka. Miesiac nie minął a ja juz dostałąm informacje, ze moje dziecko bije inne dzieci. Nie wiem dlaczego to robi, w domu nikt go nie bije, nikt nikogo nie bije, jest raczej spokojny w domu, a w klubie, pani mowi, ze nie moze nad nim zapanowac, bo panie opiekunki tez bije. Co tu robic czy to przejsciwe, czy to stres czy moze cos powazniejszego?? Czy któraś mama tak miała????

Odnośnik do komentarza

Dzieci biją inne dzieci z wielu powodów, np. chcą pokazać, że są silniejsze kiedy wygrywają walkę i osiągają coś dzięki temu, zwracają tym samym na siebie uwagę i podkreślają swoją przewagę. Może to wynikać także z naśladowania innych, np. starszego rodzeństwa, które niby na żarty bądź nie, bije się, widzi przemoc w tv lub też są zestresowane i w ten sposób wyrażają swoje emocje. Dzieje się tak też dlatego, że nie rozumieją tego, że jest to złe, bo może mieć złe skutki, czasem jest to dla nich opcja narzucenia własnego zdania, własnych zasad - siłą. Warto zastanowić się nad tym źródłem, porozmawiać z dzieckiem dlaczego bije innych, uświadomić mu, że nie wolno tak robić, bo komuś jest przykro i że biciem nic nie osiągnie, a może tylko stracić. Warto znaleźć źródło. Być może w tym wypadku, jeśli wcześniej bicia się nie zdarzały, może być to efekt stresu związany z pójściem do przedszkola, gdzie nie ma mamy, a są dzieci i nowa pani, więc demonstruje siłę, ponieważ boi się być słabszy. Warto też tłumaczyć mu, że zamiast bić się np. o zabawkę, można poprosić, zamienic się itp. Pokazać dziecku kilka opcji jak osiągnąć to co chce, bez użycia przemocy. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość MijajaJu

Moj syn tez bił dzieci i dopiero jak trafił do innego przedszkola to przestał. Zapisałam go do przedszkola prywatnego Elfik u mnie w Sosnowcu. Mniej dzieci - większe zainteresowanie nim, panie reagowały i po wielu rozmowach w końcu się uspokoił

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei miałam problem z córką jedynaczką. Ilekroć jej się nie podobało coś, tez biła rówieśników. Nawet jak ne chciały dać jej kredek. Z pomocą pań z przedszkola promyk w szczecinie do którego chodzi odzwyczaiła sie od tego, ale to były długie rozmowy

Odnośnik do komentarza
Gość Karolanja54

Znam ten ból z autopsji. Moje dziecko tez reagowało biciem na wszelkie przejawy niezadowolenia. Nawet jak kolega kichnął ten już leciał z rękoma. Też potwierdzam...rozmowa, rozmowa i rozmowa. Innego wyjścia nie ma. dodać do tego trzeba cierpliwość. Moje dziecko z kolei chodzi do przedszkola Tęczowa Kraina w Kobyłce

Odnośnik do komentarza
Gość Janinaa67

Ja też uważam, że obserwacja dziecka jest najważniejsza. Niemniej jednak można powiedzieć, że nie tylko w domu. Ja na szczęście wysłałam dziecko do przedszkola prywatnego Konradek w Warszawie, gdzie panie też mają na uwadze dobre rozpoznawanie wszelkich nieprawidłowości w zachowaniu mojego dziecka

Odnośnik do komentarza

Przyczyn agresji dziecka może być wiele i Forumowicze dobrze tutaj piszą. Mogą to być bajki lub inne bodźce, które taki obraz zachowania zakodowały dziecku w główce, a może trafił do przedszkola, gdzie jest duża grupa i Twoje dziecko nie odczuwa skupianej na nim uwagi osób dorosłych. Agresja w stosunku do innych dzieci w tym moemencie jest jedyną znaną mu drogą zwrócenia na siebie uwagi. Myślę, że może powinnaś porozmawiać z paniami z przedszola i przede wszystkim rozmowy, tłumaczenia dziecku. Innej rady na to nie ma.
Pozdrawiam,
Elżbieta

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...